banner113

ALKÜ ÖĞRENCİLERİ İZMİR'DE MÜZİKSEVERLERİN BEĞENİSİNİ KAZANDI

banner106

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Müzik Topluluğu, Dokuz Eylül Üniversitesinde düzenlenen I. Ulusal Mandolin Festivalinde müzikseverlere keyifli anlar yaşattı. 

ALKÜ ÖĞRENCİLERİ İZMİR'DE MÜZİKSEVERLERİN BEĞENİSİNİ KAZANDI
17 Haziran 2022 Cuma 11:57

banner108
banner238

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan’ın özel ilgisi ve desteği ile 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında ilk defa öğrenci alarak eğitim faaliyetlerine başlayan Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği programı 1. Sınıf öğrencileri Dokuz Eylül Üniversitesinde düzenlenen I. Ulusal Mandolin Festivaline katıldı. ALKÜ’yü temsilen festivale katılan öğrenciler, gerçekleştirdikleri konserde festival düzenleme kurulunun ve İzmirli müzikseverlerin büyük beğenisini topladı.

Mandolinde Ahmet Işık, Bahar Şahin, Hayrettin Dürüs, gitarda Burak Önkol ve viyolonselde Tayyip Karakahya'dan oluşan topluluğu Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Misafir Öğretim Elemanı Zhanna Aktürk çalıştırdı. Festivalde ALKÜ Müzik Topluluğu ismiyle yer alan öğrenciler Green Sleeves, Spanish Romance, Sally Gardens, Black Rain, Yine Bir Gülnihal ve Rumba gibi Batı ve Türk Müziğinin seçkin eserlerini seslendirdiler. Festivale katılan öğrenciler ve öğretim elemanları Dr. Öğ. Üyesi Ahmet Mutlu Terzioğlu ve Zhanna Aktürk, Rektör Kalan’a destekleri için teşekkür etti. 

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.