banner113

ALKÜ’LÜ SEREN AY ÇETİN DÜNYA BOKS KONSEYİ GÜMÜŞ KEMERİNİN SAHİBİ OLDU

banner106

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü öğrencisi Seren Ay Çetin WBC (Dünya Boks Konseyi) Gümüş Kemeri’nin sahibi oldu. 

ALKÜ’LÜ SEREN AY ÇETİN DÜNYA BOKS KONSEYİ GÜMÜŞ KEMERİNİN SAHİBİ OLDU
14 Mayıs 2022 Cumartesi 16:26

banner108
banner238

Profesyonel boksta yenilgisiz şampiyon Seren Ay Çetin Türk spor tarihinde bir ilki gerçekleştirdi. 14 Mayıs’ta WBC (Dünya Boks Konseyi) Gümüş Kemeri için ringe çıkan Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü öğrencisi Seren Ay Çetin WBC’de 2 kez dünya şampiyonu olan Avusturyalı rakibi Eva Voraberger'i nakavt edip WBC dünya şampiyonluk kemerinin yeni sahibi oldu. 

TÜRKİYE'DE KEMERİ ALAN İLK KADIN SPORCU

WBC’deki başarısıyla Türkiye'de kemeri alan ilk kadın sporcu olan Seren Ay Çetin, “Kendi evimde bir ilki başardım ve daha fazla da ilkleri başaracağım. Şimdi altınına sahip olmak için elimden geldiğince çalışacağım. Beni izleyin ve profesyonel boks nedir, nasıl yapılır herkes görsün.” ifadelerinde bulundu.

GURURUMUZ OLDU 

ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem KALAN, ALKÜ ailesinin sporcularına her zaman destek verdiklerini ifade ederek, “Üniversitemiz sporcularının başarıları her geçen gün katlanarak arttıyor. WBC’de gümüş kemerin sahibi öğrencimiz Seren bizlerin gururu oldu. Dünya Şampiyonu sporcumuz Seren Ay Çetin’i, antrenörü Serdar Avcı’yı ve ekibini kutluyorum. Sporcumuzun başarılarının devamını dilerim.” dedi.

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.