banner113

Başkan Yücel'den Zafer bayramı kutlaması

banner106

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 30 Ağustos Zaferi’nin 99. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, vatandaşların Zafer Bayramı’nı kutladı.

Başkan Yücel'den Zafer bayramı kutlaması
30 Ağustos 2021 Pazartesi 07:27

banner108
banner238
“Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği çağdaş uygarlık yolunda kararlı ve emin adımlarla ilerleyeceğiz” diyen Belediye Başkanı Adem Murat Yücel mesajında, “19 Mayıs 1919’da Samsun’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde başlatılan kurtuluş mücadelesi, 30 Ağustos 1922 Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile kalıcı bir zafere ulaşmıştır. Türk ve Yunan orduları arasındaki çarpışmayı aziz milletimiz kazanmış, Anadolu topraklarında devam eden işgaller son bulmuş, büyük mücadele zaferle taçlanmıştır.

30 Ağustos, milli birlik ve beraberlik ruhu içinde, özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin sonsuza dek sönmemek üzere yakıldığı büyük bir zaferdir. Kazanılan bu zafer, yeni Türk Devletinin diplomatik ve siyasî alanda elde edeceği büyük başarıların da temelini teşkil etmiştir. Türk Milleti, bağımsızlığından asla ödün vermeyeceğini var gücüyle tüm dünyaya haykırmış, haykırmaya da devam edecektir.

Gazi Mustafa Kemal’in başkumandanlığındaki ordumuz, yaşadığı açlık, cephane sıkıntısı ve her türlü zorluğa rağmen azim ve inançla bu meydan muharebesini kazanmış, adını tarihe yazdırmıştır. Bu mukaddes vatanı bize emanet eden atalarımızın onurlu mücadelesine sonsuza kadar sahip çıkacağımıza millet olarak söz veriyoruz.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıldönümünü kutluyor; bağımsızlığımızı dünyaya haykıran 30 Ağustos’un Başkomutanı büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.
 

banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.