banner83
banner174
banner113

Başkan Yücel'e, Demirtaşlı öğrencilerden teşekkür

54. Kütüphane Haftası Demirtaş Hikmet Mustafa Akın Halk Kütüphanesi ve Emine Hacıkura Kütüphanesi’nde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. 

Başkan Yücel'e, Demirtaşlı öğrencilerden teşekkür

banner108
banner238
Mart ayının son pazartesi başlayan Kütüphane Haftası’nda öğrenciler Alanya Belediyesi’nin düzenlediği etkinliklere katılarak hem okuma alışkanlıklarını geliştirdi hem de eğlendi.
Öğrencilerin okuma alışkanlığını arttırmak, kitap sevgisini aşılamak, kitaplardan ve kütüphanelerden daha fazla nasıl faydalanılacağına dikkat çekmek amacıyla kutlanan Kütüphane Haftası, Alanya Belediyesi Emine Hacıkura Kütüphanesi ve açılışı geçen hafta yapılan Alanya Belediyesi Demirtaş Kültür Merkezi içindeki Hikmet Mustafa Akın Halk Kütüphanesi’nde kutlandı. Kutlamalar çerçevesinde yazarlar öğrencilerle söyleşi yaptı, kitap kurtlarına ödülleri dağıtıldı, öğrencilere haftanın önemiyle ilgili bilgiler verildi; merkez ve kırsaldaki öğrencilerin toplu halde kütüphaneleri ziyaret etmeleri sağladı.
SON BİR YILIN KİTAP KURTLARI ÖDÜLLENDİRİLDİ
Emine Hacıkura Kütüphanesi’nde düzenlenen etkinlikte son 1 yılın en çok kütüphane ziyaretçisi ve kitap okuyan öğrencileri ödüllendirildi. Öğrencilere ödülleri Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yenialp tarafından takdim edildi. 
Demirtaş ve çevresindeki okullardan gelen öğrenciler Demirtaş Kültür Merkezi’nde Alanya Belediye Tiyatrosu Çocuk Birimi sorumlusu oyuncu, yazar Nilbanu Engindeniz ve Kerem Eser'in gösterileriyle eğlendi.4 gün süren etkinliklerin sonunda Nilbanu Engindeniz Demirtaş Kültür Merkezi’nde söyleyişi yaparak kitaplarını imzalayıp Alanya Belediyesi adına öğrencilere hediye etti.
 
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.