banner113

BAŞKAN YÜCEL’DEN TİYATRO SEVERLERE DAVET

banner106

Alanya Belediyesi tarafından bu yıl 8.’si düzenlenen Liseler Arası Tiyatro Şenliği 19 Mayıs’ta başlıyor. ‘Sınıftan Sahneye’ sloganı ile yapılacak şenliğe 4 farklı okul katılacak.

BAŞKAN YÜCEL’DEN TİYATRO SEVERLERE DAVET
17 Mayıs 2022 Salı 14:43

banner108
banner238

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in geleneksel hale getirdiği Liseler Arası Tiyatro Şenliği’nin 8.’si 19 Mayıs – 27 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü tarafından organize edilen şenlik Alanya Belediyesi Kültür Merkezi’nde TED Alanya Koleji’nin sahneleyeceği ‘Babaannem 100 Yaşında’ oyunu ile başlayacak. Lise öğrencilerinin hazırlamış oldukları tiyatro oyunlarını sergileyeceği şenlik 27 Mayıs’ta yapılacak olan törenle son bulacak.


4 FARKLI OKUL YER ALACAK

Şenlikte bu yıl 4 farklı okul yer alacak. Festivalin ilk temsili TED Alanya Koleji’nin hazırladığı ‘Babaannem 100 Yaşında’ oyunu 19 Mayıs Perşembe günü 20:00’da sahnelenecek. 21 Mayıs Cumartesi günü aynı saatte ise Yaşam Tasarım Okulları öğrencilerinin hazırladığı ‘Yaşamın Delileri’ oyunu sahnelenecek. Şenlik, 24 Mayıs Salı günü A. Fevzi Alaettinoğlu Anadolu Lisesi’nin ‘Koleksiyoncu’ oyunu ve 26 Mayıs Perşembe CEV ÖHEP Okulları Anadolu Lisesi’nin sahneleyeceği ‘7 Kadın’ oyunu ile devam edecek.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, tüm vatandaşları şenliğe davet etti. Başkan Yücel, “Öğrencilerimizi tiyatroya ve sanata yönlendirmek için yaptığımız etkinliklerimiz devam ediyor. 8. Liseler Arası Tiyatro Şenliğimiz 19 Mayıs’ta başlayacak. Genç kardeşlerimiz aylardır bu şenlik için hazırlanıyorlar ve bizlere muhteşem oyunlar hazırladılar. Tüm Alanya halkını şenliğimize davet ediyorum.” dedi.

banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.