banner245
banner174
banner113

Kalede santranç turnuvası!

banner106

Alanya'da  bulunan tarihi kalede, 'Satrancı Tarih ile Buluşturuyoruz' projesi kapsamında, satranç turnuvası düzenlendi

Kalede santranç turnuvası!

banner108
banner238
Antalya Valiliği, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Antalya Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün destekleriyle 'Satrancı Tarih ile Buluşturuyoruz' projesi kapsamında Alanya Kalesi satranç turnuvası düzenlendi.

Gençlik ve Spor Müdürü Emre Kıldırgıcı, Alanya tarihini satrançla buluşturduklarını söyledi. Kıldırgıcı, "Gençlerimiz Alanya iç kalemizde bu tarihi yerde satranç organizasyonumuzu yapıyoruz. Bu organizasyonumuzu Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Milli eğitim Bakanlığımızın işbirliği ile yapıyoruz. Katılan tüm öğrencilerimize, velilerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

İnşallah bundan sonraki organizasyonlarımız farklı yerlerde, farklı şekillerde devam edecek. Amacımız Alanya’nın tarihi ve doğal güzelliklerini hem gençlerimize tanıtmak hem de bu kültürü onlara aşılayarak satranç sporunu onlara sevdirmek" dedi.


Etkinliğe 55 sporcunun katıldığını aktaran Kıldırgıcı, "Aynı zamanda 100’e yakın velimiz var. Ortamda 155 kişi mevcut. Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün destekleriyle gerçekleşen bir organizasyon oldu. Ayrıca Alanya Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teşekkür oradaki öğrencilerinde katılımlarıyla çok güzel bir etkinlik oldu" dedi
banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.