banner113

MEKKE’NİN FETHİ ÇOŞKUSU BU YILDA TÜM DÜNYA’YA YAYILACAK

banner106

Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD), her yıl Türkiye’nin 81 ili ve yüzlerce bölgesinde, farklı noktalarda tertiplediği, Mekke’nin Fethi programını bu yıl da büyük bir coşkuyla salonlarda kutlanacak.

MEKKE’NİN FETHİ ÇOŞKUSU BU YILDA TÜM DÜNYA’YA YAYILACAK
28 Aralık 2022 Çarşamba 13:19

banner108
banner238

Mekke’nin Fethi’nin 1391. yılında düzenlenecek program; 31 Aralık 2022 Cumartesi akşamı Atatürk Kültür Merkezi (AKM) başlayacak. Program sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacak.

FETİH RUHUNU KUŞANMANIN DERDİNDEYİZ

Fethin 1392. Yılında, “Aynı ruh ve mananın izinde” Mekke’nin Fethi programında buluşuyoruz. Mekke’nin Fethi programıyla ilgili AGD tarafından yapılan yazılı açıklamada, yıllardır Mekke’nin Fethi programı düzenlendiği hatırlatılarak;
 “Mekke’nin Fethi’ni her yıl olduğu gibi aynı coşkuyla sesimizin ulaştığı tüm dünyadaki hanelerde kutlamak gayesindeyiz. Bilindiği üzere yeryüzünün ilk binası Kâbe’nin bulunduğu şehir olan Mekke, İslam ordularınca Ocak 630 tarihinde fethedilmiştir. Biz bu programları düzenlerken fethin hicri ya da miladi yıl dönümünü ya da fethin kronolojisini konuşmaktan ziyade fetih ruhunu kuşanmanın derdindeyiz” ifadeleri kullanıldı.

7’DEN 70’E HERKESİ FETİH ÇOŞKUSUNA DAVET EDİYORUZ.

Birçok bölgede gerçekleştireceğimiz Fetih buluşmasının; Yeni Bir Dünya’nın kurulmasına ve 7 milyar insanlık âleminin saadetine vesile olması inancıyla programımıza 7’den 70’e, aynı duyguyu paylaşan herkesi Atatürk Kültür Merkezi (AKM) davet ediyoruz.
 

banner109

Etiketler; #mekkenin fethi
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.