banner113

Rektör Kalan'dan ahilik haftası ziyareti

banner106

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, Ahilik Haftası münasebetiyle ziyaretlerde bulundu.

Rektör Kalan'dan ahilik haftası ziyareti
16 Eylül 2021 Perşembe 15:24

banner108
banner238

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, Alanya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Nuri Demir ile Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin’i ziyaret etti. Ziyarette Rektör Kalan’a, ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özgür Kasım Aydemir de eşlik etti.

Yüzlerce yıl önce başlayan bu kutsal geleneğin izlerinin Alanya’da hala yaşadığına değinen Rektör Kalan, ayrı ayrı gerçekleştirdiği ziyarette misafirperverlikleri için Başkan Şahin ile Başkan Demir’e teşekkür etti. Başkanlar aracılığı ile oda üyelerine bol kazanç ve sağlıklı günler temennisinde bulunan Rektör Kalan, “Asırlar öncesinde toplumun ihtiyaçları doğrultusunda oluşan ahilik, günümüzde de güncelliğini ve işlevselliğini koruyor. Bu da esnaflarımızın ne kadar birlik, beraberlik ve hoşgörü içinde yaşadığını gösteriyor. Temennimiz bu kutsal gelenek nesilden nesile aktarılarak yaşatılmasıdır. Bizi zengin yapan en önemli faktör üretilen ürünlerden elde ettiğimiz kazanç değil, gönül zenginliğimizdir. Alanya esnafı da bu zenginliğe sahiptir. Bu vesileyle tüm esnaflarımızın Ahilik Haftası kutlu olsun.” dedi.   

 

banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.