banner83
banner174
banner113

Safonov'dan Türkiye tatil fiyatı açıklaması: Ciddi artışlar olacak

Rusya Federasl Turizm Ajansı Başkanı Oleg Safonov, 2018 yaz sezonunda Türkiye'de tatil fiyatlarının ciddi oranda artacağına ilişkin bilgiler olduğunu söyledi.

Safonov'dan Türkiye tatil fiyatı açıklaması: Ciddi artışlar olacak

banner108
banner238
Rusya’da turizm sektörünün temsilcileri, önümüzdeki yaz sezonunda Türkiye’deki otellerde fiyat artışı yaşanacağı beklentisini dile getiriyor. 
''CİDDİ ARTIŞA GİDECEKLER''
Soçi’de düzenlenen Rusya Yatırım Forumu’nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Rusya Federal Turizm Ajansı Müdürü Oleg Safonov, “Türkiye’de otellerin ve tur operatörlerinin fiyatlarda ciddi artışa gideceği yönünde bilgiler var” dedi.
TürkRus.com'da yer alan habere göere, Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) ise önümüzdeki sezonda Türkiye'de tatil fiyatlarının 2017 seviyesinde seyredeceğini tahmin etmişti.
2017 yılında Türkiye’deki oteller, bir önceki yılın zararlarını telafi edebilmek için acentelere düşük fiyattan yatak satmıştı.
Otellerde geçen sene yakalanan yüksek doluluk oranı, uçak krizi nedeniyle getirilen yasağı nardından Rusyalı turistlerin Türkiye’ye olan talebindeki ciddi artışa ve otellerin sunduğu uygun fiyatlara bağlanıyor.
INTOURİST DE AÇIKLAMIŞTI
Geçen hafta, “Türkiye’de otellerin indirimleri azaltmaları, Rusya vatandaşı turistler için bu ülkede tatil fiyatını yeni sezonda yüzde 15 artıracak" açıklaması da Rus İntourist şirketi Satış Müdürü Sergey Tolçin’den gelmişti.
Bu yıl talebin yeniden rekor düzeye çıktığını ve bunun devamında Türkiye’deki otellerin Rusya vatandaşları için indirim miktarını azalttıklarını belirten Rus turizmci,  Türkiye turlarının geçen yılki kadar ucuz olmayacağı uyarısında bulundu.
Rusya’nın uçak krizinin tatlıya bağlanmasının ardından Türkiye’de charter uçuşlarını yeniden serbest bırakması sonrası Türkiye’deki oteller, Rusyalı turistleri yeniden çekebilmek için ciddi indirimlere gitmişti.
 
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.