banner247
banner174
banner113

Tatile gelen Rus, Alanya'da müslüman oldu!

banner106

Tatil yapmak üzere Alanya gelen Rus vatandaşı Alekseı BELYI müftülüğümüze müracaat ederek Müslüman oldu.

Tatile gelen Rus, Alanya'da müslüman oldu!

banner108
banner238

İslamiyeti araştırarak Müslüman olma isteğinde bulunan Alekseı BELYI için Müftülük makamında ihtida merasimi düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan ihtida merasiminde Alanya Müftümüz Dr. İhsan İLHAN tarafından İslamiyet hakkında Alekseı BELYI’ya özlü bilgiler verildi. Dr. İhsan İLHAN konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Biz Müslümanlar bütün peygamberlerin Allah tarafından gönderildiğini kabul ederiz. Hepsinin hak olduğuna inanırız. Son peygamber Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s)’dır. Peygamberimize Allah tarafından vahyedilen Kur’an-ı Kerim, son ilahi kitaptır. O’nda bildirilenlerin bütününe şeksiz, şüphesiz inanırız. Meleklerin, kaza ve kaderin, öldükten sonra dirilmenin ve hesabın yani ahiret gününün varlığını tasdik ederiz. İslâm’a girmek; Allah’a, Muhammed Mustafa (s.a.s)’in Allah’ın kulu, peygamberi olduğuna ve onun Allah katından getirdiklerinin tamamına inanmakla olur. Bizler bu inancı “Kelime-i Şehadet” ile dile getiririz. Şimdi sizin kelime-i şehadeti ikrarınıza ve Müslüman oluşunuza şahitlik edeceğiz.” 

Müftü İLHAN’ın konuşmasının ardından Alekseı BELYI Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu. Alekseı BELYI’nın bir hayli heyecanlı ve mutlu olduğu gözlemlendi. İsmini değiştirmek istediğini belirten Alekseı BELYI yeni isminin “Ali” olmasını talep etti ve kayıtlara “Ali” olarak geçti.

İhtida belgesini Ali’ye takdim eden Alanya Müftümüz Dr. İhsan İLHAN, Müslüman olmasından dolayı kendisini tebrik ederek Rusça mealli Kur’an-ı Kerim hediye etti.

banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.