banner113

TRT Antalya Radyosu Alanya’ya Ayşen Birgör’le Gidiyor…

banner106

Akdeniz bölgesine hitap eden programları ve ulusal yapımlarıyla 27 Haziran 1962’den bu yana yayın hayatını sürdüren TRT Antalya Radyosu 2022 yılında 60. Yaşını kutladığı özel halk konserleri ile dinleyicileriyle buluşmaya devam ediyor. Burdur, Isparta Antalya ve Bucak’ta TRT sanatçılarının sahneye çıktığı ve yoğun ilgi gören konserlerin sonuncusu 12 Kasım Cumartesi akşamı Alanya’da gerçekleştirilecek.

TRT Antalya Radyosu Alanya’ya Ayşen Birgör’le Gidiyor…
12 Kasım 2022 Cumartesi 14:41

banner108
banner238


Alanya Belediyesi’nin de desteklediği ücretsiz halk konserinde TRT Sanatçısı Ayşen Birgör, İskele Şelale Meydanı’nda kurulacak sahnede Alanyalılar ile buluşacak.
TRT Antalya Radyosu’nun kuruluşundan bu yana yayın hayatını başarıyla sürdürdüğünü vurgulayan TRT Antalya Müdürü Hikmet Kocaman, “TRT Antalya Radyomuzun 60. Kuruluş yıl dönümünü dinleyicilerimizle buluşarak kutlamak istedik. Bu çerçevede Burdur, Isparta, Antalya ve Bucak’ta dört farklı halk konseri gerçekleştirdik. Halkımızın yoğun talebi neticesinde bir konser de Alanya’da yapıyoruz. Bu vesileyle 12 Kasım Cumartesi akşamı saat 19.00’da herkesi bu coşkuya ortak olmak üzere konser alanına davet ediyorum” diye konuştu.
Böyle bir etkinliğin gerçekleştirilmesinden dolayı mutlu olduğunu ifade eden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Belediyecilik yalnızca yapısal değil, kültürel, sanatsal ve sosyal yaşam alanlarında da vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına katkı sunmayı gerektirir. TRT Antalya Radyomuz da, kurulduğu günden bu yana bölgenin nabzını tutmuş, kamu yararına yapılan çalışmaları dünyaya duyurma sorumluluğunu üstlenmiş ve bunu başarıyla yerine getirmiş bir kurumumuz. Kış mevsiminin birçok şehrimizde iyiden iyiye hissedildiği bir dönemde Alanya’mızın da en güzel zamanlarını yaşıyoruz… İlçemizin en güzel yerlerinden İskele Şelale Meydanı’nda TRT'nin değerli seslerinden Ayşen Birgör’ün ve saz sanatçılarının katılımıyla gerçekleşecek konserimizi çok önemsiyoruz. Türk Müziği'nin en güzel ezgilerinin tatlı Akdeniz esintileriyle buluşacağı bu muhteşem konsere tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz." dedi.

TRT Antalya Radyosu'nun 60. Yıl etkinlikleri kapsamında 12 Kasım'da Alanya'dan canlı yayın gerçekleştirdik. Konuklarımız; ALTİD Yönetim Kurulu Üyesi İzzet Köseoğlu, Syedra Kazı Başkanı Dr. Hasan Ertuğ Ergürer, Alanya yemekleri ve Gastronomi bölümden Cevdet Görücü, Alanya Belediye Tiyatrosu'dan oyuncu Fırat Onur Deniz oldu. Alanya nın temel sektörü turizm ve şehrin renklisi dokusunu yansıtan tarih, gastronomi ve sanat alanlarında keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.