banner247
banner174
banner113

Türk Ocaklarından Türkeli için Kurban vakti

banner106

Türk Ocakları Genel Merkezi önderliğinde, Türkeli için Kurban Vakti kampanyası kapsamında Türk Ocakları Türk Dünyası’na yardım eli uzatmaya devam ediyor. 

Türk Ocaklarından Türkeli için Kurban vakti

banner108
banner238

Türk Ocakları Alanya Şube Başkanı Hasan Peker, Kurban Bayramında yapılacak bağışların ihtiyaç sahiplerini ulaştırılacağını duyurdu.
Türk Ocakları Genel Merkezi ve şubelerinin yıllardır yürüttüğü yardım kampanyası bu yıl da çok daha geniş bir şekilde Turan Coğrafyasına yayılarak yardım eli uzatmaya ve yüzleri güldürmeye devam ediyor. 
Şube Başkanı Peker yaptığı açıklamada, Türk Ocakları Genel Merkezi öncülüğünde her yıl kurban bayramında hem yurt içerisinde hem de Müslüman Türklerin yaşadığı Turan Coğrafyasında kestikleri kurbanları soydaşlarımıza ulaştıran Türk Ocakları bu yıl da; Afganistan (Mezar-ı Şerif), Azerbaycan, Bulgaristan (Filibe), Irak (Kerkük, Telaferi Erbil), Kafkasya, Kırgızistan, Kırım, Kosova, Kuzey Makedonya, Suriye (Afrin, Çobanbey) de kesilecek kurbanları ihtiyaç sahibi soydaşlarımızı dağıtılacağını söyledi. 
Türk Ocaklarının görevlendirdiği yetkililer, kurban kesilecek bölgelerde kesimlere nezaret edilecektir ve kurban sahiplerinin ad ve soyadları internet sitesinde (https://www.turkocaklari.org.tr/) ve sosyal medya hesaplarında yayılacaktır. Kurban kesiminin ardından bağışçılara SMS ile kurban kesim mesajı gönderilecektir.  
2021 Yılı Kurban Bedeli için 1500 Türk Lirası, 180 Amerikan Doları, 160 Avro olarak belirlenmiştir. Kurban hakkındaki ayrıntılı bilgilere https://www.turkocaklari.org.tr/kurban-kampanyasi internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

 
banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.