banner245
banner174
banner127

Mesut Yılmaz ile bir anım! Meslek sırrı başkanım..


HÜSEYİN KALAYCI

HÜSEYİN KALAYCI

Okunma 30 Ekim 2020, 16:23


Mesut Yılmaz ile bir anı: 1999 seçimleri. Cengiz Aydoğan Anavatan Partisinden Milletvekili adayı. O zaman Alanya Televizyonu ATV'de çalışıyordum. Antalya'ya gelen Anap Genel Başkanı ve Başbakan Mesut Yılmaz'ı karşılamak üzere Cengiz Aydoğan başkanımla Antalya'ya gittik. Mitingler ziyaretler ve ardından gün sonunda bir otelde Antalya televizyonu E Tv'den canlı yayın için Mesut Yılmaz odasına çekildi. Başkan Aydoğan dediki "Hüseyinciğim Mesut beyle bir röportaj yapmamız gerekiyor. Alanya'ya mesajlarını almamız gerekiyor" dedi. Bende tamam başkanım dedim. Neyse progragramın başlamasına yarım saat var. Biz Aydoğan ile birlikte asansöre doğru ilerledik. Kapıda iki güvenlik var. Sayın Aydoğan, güvenliğe Mesut bey'in kendilerini beklediğini iletti. Güvenlik ise "Siz girebilirsiniz ama yanınızdaki giremez" dedi. Hayda dedik ısrar ettik olmadı. Yine ısrar ettik yasak dendi. İkimizde canı sıkıldı.

Neyse Cengiz Aydoğan asansöre bindi ve bende yan taraftan kaçınçı kata çıktığına baktım. 5. katta asansör durdu. Muhakkak, benim oraya gidip Mesut Yılmaz ile Cengiz Aydoğan'ı yan yana çekip röportaj yapmam gerekiyordu. Aradan 5 dakika geçti 10 dakika geçti. Buarada gözümde asansör kapısında. Bir ara iki güvenlik görevlisinin bir boşluğunu buldum ve arkalarına dönerek asansör kapısında uzaklaşmışlarda. İşte tam bu sırada asansör kapısı açılmasın mı. Kendimi can havliyle asansöre attım ve 5. kata bastım. Asansör çıkmaya başladı. Çok şükür birinci kısmı atlattım. Geldik ikinci kısma. 5. kattaki güvenliğe. Kapı açıldı elimde kamera ile gören güvenlik "buyurun dediler" bende beni aşşağıdan gönderdiler Sayın Yılmaz ve Aydoğan'la röportaj yapacağım dedim ve Aydoğan başkan hemen yanıma gelerek, "tamamdır arkadaşlar sorun yok" dedi ve beni aldı. 
Aydoğan bana dönerek "Ya Hüseyin bey güvenliği nasıl atlatıp geldin buraya. Ne iyi ettin de geldin. Valla siz gazetecilerden korkulur" dedi. Bende "Başkanım meslek sırrı dedim" 
Aydoğan başkan "Hüseyinciğim güzel bir röportaj yapalım. Alanya'ya mesajlarınız nelerdir diye soru sor dedi. Bende tamam dedim başkanımıza. Canlı yayına 15 dakika var. Odaya girdik. Sayın Mesut Yılmaz program öncesi hazırlanıyor. Ve Aydoğanı görerek, "Cengiz bey buyurun" dedi. 

İçeri girdik. Efendim tanıtayım "Alanyadan gazeteci arkadaşımız Hüseyin Kalaycı. Sizinle Alanya üzerine bir roportaj yapmak istiyor" dedi. Hay hay dedi ve 5 dakika Alanya üzerine sayın Mesut Yılmaz ile röportaj yaptım. Ve o gün ki röportaj Alanya üzerinde çok etkisi olmuştur. Sayın Aydoğan milletvekili seçilmiştir. 
Sayın Mesut Yılmaz'a Allah'tan rahmet, eşi Berna hanım ve çocuğuna Allah sabırlar versin diliyorum...
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.