banner83
banner174
banner127

Neden Şahin, Neden Tuna?


HÜSEYİN KALAYCI

HÜSEYİN KALAYCI

Okunma 03 Nisan 2018, 12:17

Merakla beklenen Alanya Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde son gün geldi çattı. 
Bir yanda 5 Yılda sayısız projeyi hayata geçirmiş bir Mehmet Şahin diğer yanda Alanya Belediyesi olmak üzere Antalya Büyükşehir Belediye Meclisinde MHP li üye olarak görev yapan Mustafa Tuna artık son kozlarını oynuyor.

Şahin, bugüne kadar çok sayıda projesi ile hep gündemin ilk sırasında yer alırken maalesef belediye meclislerinde görevli olan ve hatta ALTSO Meclisinde de yer alan Mustafa Tuna sadece seçim döneminde gündeme girmeyi başardı. 
Sayın Tuna’nın  ALTSO Meclis toplantılarına dahi katılmaması çok eleştirildi. 
Hatta Tuna’nın ekibinde yer alan Hasan Fevzi Yüksekkaya’nın meclis toplantılarında tek başına gerekli gereksiz her konuda soru önergesi vermesi de eleştirildi. O zaman da akıllara Tuna nerede? Bu soruları neden o sormuyor? Soruları da gelmedi değil. 
Aslında ALTSO Üyesinin de en çok takıldığı konu bugüne kadar başkanların kendilerini seçimden seçime hatırlaması oldu. 
Üyeler arasında yaptığım istişare de 'Neden Mehmet Şahin?' sorusuna çoğunlukla “Tuna’yı seçim olmasaydı asla görmezdik. Mehmet Şahin göreve geldiği günden bu yana her yıl tüm komiteleri topladı istişare yaptı. Telefonlarla bize ulaştı. Ofisimize geldi. Ne zaman arasak ulaştık. Yırtıcı ve iş bitirici” cevabını alıyoruz.

Diğer taraftan Neden Mustafa Tuna? Sorusuna da genelde, “İyi ve naif insan.” cevabını alıyoruz. 

Dün her iki başkan adayı da ekibiyle yürüyüş gerçekleştirdi. Bu yürüyüş ile ilgili özellikle sosyal medya üzerinden çok şey yazıldı çizildi. 
Kırmızı listesi ile seçime giren Mehmet Şahin ekibine göre Mustafa Tuna’nın topladığı kişi sayısı hem yetersiz di hem de niteliksiz. Nitelik derken kişisel olarak bir nitelikten söz etmiyorum. 
Tuna’nın yürüyüşüne katılanlar arasında ALTSO üyesi olmayan çok sayıda kişi yani oy kullanma niteliği bulunmayan çok sayıda kişinin varlığından söz ediyorum. 

Şahin’in ekibi ile ilgili de eleştiriler oldu. Sayı konusunda Tuna ekibinde yer alanlar sosyal medya hesaplarında bazı eleştirilerde bulundular. 
Bu sosyal medya atışmaları halen devam ediyor. 
Tuna ekibinden Şahin’in yürüyüşü ile ilgili fotoğraflarda az sayıda kişinin görüntülerine vurgu yapılırken, Şahin taraftarları da saat 17:00 da Atatürk Anıtı’nda başlayacak yürüyüşe saat 16:00 da gelenlerin fotolarının çekildiğini ve burada bir oyun olduğunu savunuyorlar.

Ancak görünen şu ki dün Alanya caddeleri karnaval yeri gibiydi. Mustafa Tuna ve ekibi mavi ağırlıklı renklerle sokaklarda boy gösterirken, ellerinde bayraklar, karanfiller ile kırmızı renkli liste ile yola çıkan Mehmet Şahin ve ekibi de seçim çalışmalarına ayrı bir renk kattı.

Bu arada merak edilen bir diğer konu da seçimlerde bazı kurumlardan üyelere baskı olup olmadığı… 
Bu seçim süresince çok konuşuldu. 
Ayrıca sokaklardaki billboardlarda Mustafa Tuna’nın daha fazla yer alması da ayrı bir tartışma konusu oldu. 

Bununla ilgili de Başkan Şahin’in bir TV Programında, "Bizim arkamızda kurumlar yok” şeklindeki sözleri dikkat çekti.

Çok ilginç bir seçimin sonuna geliyoruz. 
Yarın ALTSO Üyeleri yeni dönem başkan ve yöneticilerini seçecek. 
Ben bu seçimlerde hak edenin kazandığı, üyelerin hiçbir baskı altında kalmadan oy verdikleri ve en önemlisi Alanya’nın kazandığı bir seçim olmasını temenni ediyorum.
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.