banner113

ALANYA'DA 2023 YILI RAMAZAN AYI UMRE KAYITLARI BAŞLADI

banner106

Alanya Müftülüğü Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla 2023 Yılı Ramazan ayında Umre yapmak üzere kutsal topraklara gitmek isteyen vatandaşlar için kayıtların başladığını duyurdu.

ALANYA'DA 2023 YILI RAMAZAN AYI UMRE KAYITLARI BAŞLADI
21 Aralık 2022 Çarşamba 10:06

banner108
banner238

Buna göre; 2023 Yılı Ramazan ayında Umreye gitmek isteyen vatandaşlar, ilan edilen umre turuna ait banka kodu ile Hac ve Umre Muhasebe Koordinatörlüğünce anlaşmalı bankalara açtırılan umre kurumsal tahsilat hesabına ücretini peşin olarak veya taksit sözleşmesi yapılan bankalara (Kuveyt Türk Katlım Bankası, Vakıf Katılım Bankası) yüzde kırk peşin kalanı üç taksit olarak yatıracaklardır.
Ücretler Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Emlak Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası Şubelerinden yatırılabilecektir. Ücretini yatıran umre yolcuları İl/ilçe müftülüğüne müracaat ederek veya elektronik ortamda e-devlet üzerinden kayıtlarını yapabileceklerdir.
Umre yolcusu 2022-2023 umre kayıt form dilekçesini 2 nüsha halinde doldurarak ilgili müftülüğe teslim edecektir. Ayrıca Müftülüğe geçerlilik süresi en az bir (1) yıl olan pasaport teslim edilecektir.
Umre yolcusu banka dekontu ile birlikte il sağlık müdürlüklerince belirlenen sağlık merkezlerinden birine giderek, Konjuge Meningokoksit Menenjit aşısını yaptıracak ve aşı kartını umre süresi boyunca yanında bulunduracaktır.
Umre yolcusu, Covid-19 salgın hastalığı ile mücadele kapsamında; Ülkemiz ve Suudi Arabistan makamlarınca alınan/alınacak tüm tedbir ve kurallara (aşı, pcr testi, karantina uygulaması, maske, mesafe, temizlik) uyacaktır.
Covid-19 salgın hastalığı ile mücadele kapsamında; Ülkemiz ve Suudi Arabistan makamlarınca istenen/istenecek aşı, Pcr test ücretleri yolcu tarafından karşılanacaktır.
Kontenjanlar son başvuru tarihinden önce dolabilmekte olup uçakların gidiş geliş tarihlerinde yoğunluk ve diğer etkenler sebebiyle değişiklik olabilmektedir.
- UMRE YOLCULARINA VERİLECEK HİZMETLER:
1. Mekke - Medine Otel Konaklama
2. Yiyecek, İçecek 3. Cidde - Mekke - Medine arası ulaşım
4. Uçak Bileti
5. Vize Alımı
6. Mekke Servis Hizmeti
7. Mekke ve Medine Ziyaret Yerleri
- UMRE YOLCULARINA VERİLECEK ESER VE MALZEMELER:
1. Kur’an-ı Kerim
2. Umre Yolcusu Rehberi, Kutsal İklimde Dua, Tavaf ve Sa’y Duaları
3. Seyahat El Çantası
4. Seccade
5. Tespih ve Sırt Çantası
6. Maske

banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.