banner247
banner174
banner113

Kriz aşıldı. Alanya'da inşaat ruhsatları verilmeye başlandı!

banner106

Alanya’da daha önce yüzde 30 emsalle inşaat yapı ruhsatı için alınan karar, bir kişinin itirazı sonucu iptal olmasıyla aksayan inşaat sektörü, vazgeçilen şikayetin ardından yeniden hareketlendi. Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Tunahan Kasapoğlu, “İşlemler eskisi gibi devam ediyor. Yüzde 30 üzerinden ruhsat vermeye başladık” dedi.

Kriz aşıldı. Alanya'da inşaat ruhsatları verilmeye başlandı!

banner108
banner238
Antalya’nın 3 ayrı ilçesine de örnek olan bir düzenleme yaparak inşat yapı ruhsatlarını yüzde 30 emsal üzerinde verilmesi kararının itiraz sonucu durdurulmasının ardından sektörde 2018 Ekim ayına göre 2019’da yaşanan yüzde 80’lik düşüş, itirazın geri çekilmesi ile tekrar hareketlendi. Yapı ruhsatı Alanya Belediyesi İmar Müdürlüğü tarafından beklentiler doğrultusundan yeniden verilmeye başlandı.  
ÜLKEMİZİN LOKOMOTİF SEKTÖRÜDÜR
Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Tunahan Kasapoğlu, “İşlemler devam ediyor. Ülkemizin lokomotif sektörü olan inşaat sektörü, 2-3 yıldır dış ve iç etkenlerden dolayı ekonomik kriz içerisindeydi. Bugünden itibaren vermeye başladık. Dosyaları tam olanlara ruhsat veriliyor” dedi.
EMEĞE GEÇENLERE TEŞEKKÜR
Kasapoğlu, Antalya Büyükşehir ve Alanya Belediyesi komisyon ve meclislerinden oy birliği ile geçen 1/1000 ölçekli uygulamalı imar planı ve plan hükümleri düzenlemesinin iptal edilmesi nedeniyle ortaya çıkan kaybın yeniden ruhsat verilmeye başlamasıyla sona erdiğini müjdeleyip emeği geçenlere teşekkür etti. Alanya Belediyesi'nin inşaat ruhsatlarından yüzde 30 artışla ruhsat vermesinin Gazipaşa, Finike ve Elmalı ilçelerinde de örnek olarak meclislerinde onaylanıp itiraz olmaksızın ruhsat verirken, uygulama Alanya Belediye personeli Hilmi Erdoğan’ın yaptığı itiraz sonucu iptal edilmişti.
banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.