banner245
banner174
banner113

Muhtar, asfalt dökülünce kurban kesti

banner106

Gazipaşa Belediyesinin bu yıl başlattığı 15 milyon TL maliyetli, yüzde 80'i sıcak asfalt olan asfalt seferberliği kapsamında çalışmalar sürüyor.

Muhtar, asfalt dökülünce kurban kesti

banner108
banner238
Gazipaşa'nın Kahyalar Mahallesinde 3 farklı noktada tamamlanan sıcak asfalt çalışmasının ardından Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Koru Mahallesi Fidanlık Caddesinde çalışmalara başladı. 
Alt yapısı hazırlanan yola bugün sıcak asfalt dökülüyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Gazipaşa Belediye Başkan Vekili Mustafa Avcı, Başkan Yardımcıları Semra Yalçın Bilgiç ve Adem Kaya'yı, Koru ve Bakılar mahalle muhtarları ve mahalle sakinleri karşıladı. 
Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Vekili Mustafa Avcı, "Koru Mahallesine 2 milyon TL değerinde yaklaşık 10 kilometre sıcak asfalt dökeceğiz. Bu cadde, yapacağımız çalışmalar sonrası Selinus sahili gibi ilçenin bir başka cazibe merkezi olacak. İlçemizde ikamet eden çok sayıda yerleşik yabancının kaldığı bölgenin ulaşımında kullanılan bu yola Karayolları standardında yol yapıyoruz. Yolun 1.5 metrelik kısmını bisiklet yolu yapacağız. Çalışmamızı hafta sonuna kadar bitirmeyi amaçlıyoruz" dedi.
Muhtar kurban kesti
Sıcak asfalt çalışmalarını memnuniyetle karşılayan Bakılar Muhtarı Nizamettin Arıcan ile Koru Muhtarı Volkan Özalp'ta çalışmaları yakından takip etti. Çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Muhtar Özalp, "Mahallemizde yıllardır yol sorunu yaşanmaktaydı. Yollarımızın yapılmasını dört gözle bekledik. Çok şükür Belediye Başkanımız sözünü tuttu ve mahallemizde sıcak asfalt çalışmaları başladı" dedi.
Muhtarlar, çalışmaların hayırlara vesile olması ve kazasız, belasız tamamlanması için getirdiği büyükbaş hayvanı dualar eşliğinde kestirdi. Kurban etinin şantiye işçilerine ikram edileceği belirtildi. 
banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.