banner245
banner174
banner113

Turizm Bakanı Ersoy: Herkes hesabını buna göre yapmalı!

banner106

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, sezona ilişkin açıklamalarda bulundu. Ağustosun iyi geçtiğini söyleyen Ersoy, eylül ayı rezervasyonlarının da iyi göründüğünü kaydetti.

Turizm Bakanı Ersoy: Herkes hesabını buna göre yapmalı!

banner108
banner238

Uluslararası büyük bir otelin sahibine mesaj attım''

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök' konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizmin geç başladığını ancak ağustos ayının iyi geçtiğini söyledi. Eylül rezervasyonlarının da iyi göründüğünü ileri süren Ersoy, ''Bugün büyük uluslararası otellerinden birinin mülk sahibinden mesaj aldım. Ağustosta yüzde 87 doluluğu yakalamışlar. Şu sıra yüzde 100 dolu gidiyormuş.'' diye konuştu.

''Herkes hesabını buna göre yapmalı''

Otellerin çok iyi bir ağustos performansı gösterdiğini iddia eden Mehmet Nuri Ersoy, ''Özellikle 5 yıldızlı oteller çok iyi gitti. 2021 elbette 2019 gibi olmayacak ama kesinlikle 2020’den daha iyi geçecek. Herkes şimdiden hesabını buna göre yapmalı.'' ifadelerini kulandı.

Antalya'ya günde 33 bin turist geliyor

Antalya'ya günde ortalama 33 bin ziyaretçi geldiğini, sadece dün 42 bin yolcunun Antalya Havalimanı'na indiğini kaydeden Ersoy, ''Ağustos ayında Türkiye’ye 2.5 milyon turist geldi. Eylülde Antalya’ya 1 milyon bekliyoruz. Böyle giderse bu yıl gelen turist sayısı 15 milyonu bulacak. Bunun 2.5 milyonu yurtdışında yaşayan Türkler, 12.5 milyonu yabancı.'' dedi.

Ersoy'un Ertuğrul Özkek'e yaptığı açıklamaların tamamı...

banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.