banner245
banner174
banner113

Adanalı hasta şifayı ALKÜ'de buldu

banner106

Son dönemlerde gerçekleştirilen başarılı cerrahi operasyonlarla adından sıkça söz ettiren ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi çevre illerinde tercihi haline geldi. 

Adanalı hasta şifayı ALKÜ'de buldu

banner108
banner238
AKCİĞER TANISI
Adana’da yaşayan ve akciğer kanseri tanısı alan 65 yaşındaki Mehmet Karabulut şifayı Alanya’da buldu.  Adana’da ikamet eden Karabulut’un 5 ay önce sol akciğerinde bir tümör tespit edildi. Tümörün damalarına yayılması nedeniyle zor bir vakaydı. Uzun bir araştırma sonucunda ALKÜ Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Oktay Aslaner ile iletişime geçen Mehmet Karabulut; yapılan tetkik ve muayenenin ardından Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde operasyona alındı. 

ESKİ SAĞLIĞIMA KAVUŞTUM
Başarılı ameliyatın ardından servise alınan Karabulut, “Tekrardan eski sağlığıma kavuştum. Bana ikinci şansı tanıyan ve hayata tutunmamı sağlayan doktoruma, sağlık çalışanlarına ve hastane yönetimine teşekkür ederim“ ifadelerine yer verdi.
TÖMÜR KİTLESİ
Operasyon hakkında bilgi veren Dr. Öğr. Üyesi Aslaner, "Hastamız Mehmet Karabulut’un tümör kitlesi damarlarının üzerini tamamen sarmıştı. 3 saat süren ve zorlu geçen operasyonda hastanın sol akciğerini aldıktan sonra kitleyi tamamen temizledik. Hastamızın şu an için hayati tehlikesi yoktur. Bütün vitalleri normal olan Mehmet Karabulut’un taburcu işlemlerini 5 gün sonunda gerçekleştireceğiz. Hastanemizin çevre illerden gelen hastalar tarafından da tercih edilmesi bizleri ayrıca mutlu etmektedir"
 
banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.