banner247
banner174
banner113

AESOB Başkanı Dere: “Esnaf hazır, tam açılma bekliyoruz.”

banner106

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, yaş sırası gelenlerin yanısıra, yüksek risk grubunda yer alan esnaf ve yanlarında çalışanlarının aşısını olmaya devam ettiğini söylerken, “Biz esnafımıza güveniyoruz. Bu günden sonra salgın riski ortadan kalksa bile geçmişe göre daha tedbirli olacağız. Tam açılma istiyoruz” dedi.

AESOB Başkanı Dere: “Esnaf hazır, tam açılma bekliyoruz.”

banner108
banner238

VİRÜS RİSKİ YOK
Sağlık Bakanlığı’nın son kararı ile, Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) kayıtlı tüm çalışanlar için COVID-19 aşı randevusu açıldı. Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, yaş sırası gelenlerin yanısıra gıda üretim ve dağıtım sektörü, kafe, lokanta ve restoran çalışanları, berber ve kuaförler, şehir içi ve şehirlerarası ulaşım faaliyetlerinde çalışanlar ile taksi dolmuş, minibüs ve otobüsçü esnafının aşısını olmaya devam ettiğini belirterek,   “Yapılan aşılarla birlikte esnaf işletmelerimizde virüs riskinin önemli düzeyde azaldığını rahatça söyleyebiliriz. Vatandaşlarımız artık esnaflarımızdan rahatça alışveriş yapabilirler” dedi.
TAM AÇILMA İSTİYORUZ
AESOB Başkanı Adlıhan Dere, aşılamada Dünya’da ilk 10’a girmeyi başaran sağlık çalışanlarını kutlayıp, Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya teşekkür ederken, artık sıranın “mesafeli tam açılma” döneminde olduğunu söyledi. Dere, yaklaşık 1.5 yıldır salgın sürecinin yükünü çeken esnafın, korunma konusunda oldukça deneyim kazandığını kaydetti. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın  açıklamalarında, önümüzdeki süreçte açık alanda maske zorunluluğunun kalkacağını işaret ettiğini hatırlatan Başkan Adlıhan Dere, “21 haziranda yapılacak kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanımızdan müjdeli haberler bekliyoruz. Antalya’nın bir turizm kenti olması nedeniyle işyerleriyle ilgili saat ve gün kısıtlamalarının tamamen kaldırılarak esnafımızın tam zamanlı olarak işlerine dönmesini istiyoruz. Biz esnafımıza güveniyoruz. Bu günden sonra salgın riski ortadan kalksa bile geçmişe göre daha tedbirli olacağız” dedi.
 
TESK’TEN “AŞI OL” KAMPANYASI
Öte yandan, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), 82 birlik, 13 mesleki federasyon ve 3 bin 200 odasıyla yeni tip corona virüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında aşı için farkındalık kampanyası başlattı. Konfederasyona bağlı iş yerlerine, "Ben Aşımı Oldum, Ya Siz?", "Aşı Hayat Kurtarır" sloganlarıyla esnaf ve sanatkarlarla tüm vatandaşlar aşı olmaya teşvik ediliyor.
KAMPANYA KUMLUCA’DAN BAŞLADI
Antalya’da kampanyayı Kumluca ilçesinden başlatan AESOB Başkanı Dere, Covid-19 ile mücadele kapsamında maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymanın yanı sıra aşı olmanın virüsten korunmada büyük bir kalkan olduğuna “Aşı bir can bir hayat kurtardığına” dikkat çekti.  Dere, bazı vatandaşların aşıyla ilgili yanlış önyargılara sahip olduğunu göz önünde bulundurarak aşının virüsten korunmadaki yeri ve önemini anlatmak adına, TESK tarafından ülke genelindeki tüm iş yerlerinde farkındalık kampanyasına Antalya olarak elimizden gelen katkıyı ortaya koymaya çalışıyoruz” dedi. Kampanya desteği kapsamında Antalya merkez ve ilçelerinde esnafların işyerlerine, toplu taşıma araçları, taksi ve durakları vb. gibi yerlere broşür ve afişler AESOB tarafından dağıtılmaya başlandı.
 
banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.