banner247
banner174
banner113

Alanya da ki hastalara manevi destek hizmeti

banner106

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde “manevi destek ve rehberlik” hizmeti hayata geçti.  

Alanya da ki hastalara manevi destek hizmeti

banner108
banner238

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Sağlık Bakanlığı işbirliği protokolüne istinaden ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi  “Manevi Destek ve Rehberlik” hizmetine başladı. Hastanede göreve yeni atanan Manevi Destek Uzmanı Ayşe Güllü ve Alanya Müftüsü İhsan İlhan yeni proje için Başhekim Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı’yı makamında ziyaret etti.  
MANEVİ DESTEK BİRİMİ
Ayşe Güllü manevi destek biriminin görevlerine değinerek; "İnsanlar anlaşılmak ve sorunlarını paylaşmak istiyor. Manevi destek biriminin  önemi de  tam  bu noktada ortaya çıkıyor. Bizler hasta ve hasta yakınlarını anlayıp onların hastalığa karşı olumsuz düşünce ya da yanlış algısını kırmakta ve  bununla  başa çıkabilmesi için yanında yer almaktayız. Onların ihtiyaçları doğrultusunda birlikte adım atıyoruz. Hastalarımızın, hasta yakınının veya hastane personelinin bizden ne istediğine bağlı olarak onlarla görüşmelerimize yön veriyoruz. Manevi ve dini açıdan   destek talep eden hastalarımıza  mahremiyeti gözetilerek  desteklerimiz devam ediyor" diye konuştu.  
POZİTİF BİR FAYDA
Başhekim Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı ise hasta ve hasta yakınları tarafından  yeni projeyle ilgili olumlu dönüşler olduğunu belirterek moral desteğinin hastaların tedaviye uyumunu arttırdığını ve pozitif bir fayda sağladığının altını çizdi.
 

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.