banner247
banner174
banner113

Alanya'da yaşayanlar bu numarayı kaydedin

banner106

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi hastalar için MHRS’nin (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) önemini vurguladı.

Alanya'da yaşayanlar bu numarayı kaydedin

banner108
banner238
Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Dr. Tevfik Yazan, Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye’de daha etkin ve verimli bir şekilde sağlık hizmetlerine ulaşılması amacı ile Sağlıkta Dönüşüm Projesi kapsamında yürürlüğe koyduğu MHRS sisteminin önemine değindi. Yazan; “Randevu Sistemi, hastalarımıza ve hekimlerimize büyük kolaylıklar sağlamaktadır” dedi. 

Dr. Yazan ayrıca; “Zamandan tasarruf sağlayan bu uygulama sayesinde hasta ve hasta yakınlarımız beklemeden artık muayene olabilmektedir. Özellikle sıcak ve uzun yaz günlerinde beklemek istemeyen, ya da zamandan tasarruf sağlamak isteyen, ramazan ayında olduğumuz şu günlerde oruç tutan hastalarımız hastaneye gelip uzun süre beklemek yerine, ALO 182’yi aramaları yeterlidir. Hastalarımız muayene olacakları zaman randevu alarak doktor bekleme sürelerini kısaltıp, randevu saatinde muayene olabilirler. MHRS randevu sistemiyle birlikte doktor bekleme süreleri azalmakta ve daha verimli hizmet sunulmaktadır. Bu sistem hastanemizin de yoğunluğunun azalmasına katkıda bulunmaktadır. Bakanlığımızın bu uygulamasıyla birlikte hastalarımıza tek merkezden ve kaliteli sağlık hizmeti sunulmaktadır. Kişiler, ev, iş, ankesörlü veya cep telefonlarından Sağlık Bakanlığı'nın Alo 182 numaralı çağrı merkezini arayıp ya da internet aracılığıyla http://mhrs.gov.tr/Vatandas/ adresinden online olarak istedikleri hekimden randevu alarak, sağlık hizmetinden faydalanabilirler" dedi.

 
banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.