banner113

Alanyalı velilere salgın uyarısı

banner106

Türk Eğitim Sen (TES) Antalya 2 Nolu Şube Başkanı Burhan Ulu tarafından yayınlanan basın açıklamasında "Özellikle salgınla ilgili kurallara uyulmasını ve çocuklarımızın korunmasını değerli velilerimizden istiyoruz" dendi

Alanyalı velilere salgın uyarısı
07 Eylül 2021 Salı 11:11

banner108
banner238
HASRET BİTİYOR
Merkezi Alanya'da bulunan Türk Eğitim Sen (TES) Antalya 2 Nolu Şube'nin başkanı Burhan Ulu tarafından "Hasret bitiyor" başlığıyla yayınlanan basın açıklamasında veliler ve eğitimciler pandemiye karşı uyarıldı. Açıklama aynen şöyle: "Değerli basın mensupları, salgın nedeniyle kapalı olan eğitim öğretim kurumlarımız 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı'na bugün başladı. Yeni eğitim öğretim yılının öğretmenlerimize, öğrencilerimize kısacası tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz. Salgın nedeniyle iki yıla yakın süre kapalı olan okullarımız bugün yeni eğitim öğretim yılına başlarken bir nevi öğretmenlerimizin öğrencilerine, öğrencilerimizin de öğretmenlerine hasretinin sona ermesi demektir. 
SALGIN HENÜZ BİTMEDİ
Tüm öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin iki yıla yakın süren bu boşluğu kapatmaları için ellerinden geleni yapacaklarına inancımız tamdır. Yeni eğitim öğretim yılı başlarken herkesin salgının önemini bilerek hareket etmesini istiyoruz. Çünkü salgın henüz bitmemiştir. 
KURALLARA UYMAK
Salgının önüne geçmek için kurallara uymak eğitim öğretimin devamlılığı açısından şarttır. Bunun için herkesin özellikle velilerimizin sorumluluk bilinciyle hareket etmesi gerekir. Bizler salgının önüne geçilmesi için aşının en etkili silah olduğu bilincindeyiz. Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre öğretmenlerin yüzde 85'inin aşı olduğu anlaşılmaktadır. Ancak, bakanlığın aşı olmayan öğretmenlerin haftada iki kez PCR testine tabi tutulması kararı doğru değildir. Bize gelen bir takım bilgilere bakıldığı zaman alerjik rahatsızlığı olanlar, hamileler ve çocuğunu emziren annelerin test konusunda tereddüt yaşadığı görülmektedir. Uygulamanın sadece okul çalışanlarıyla sınırlı tutulup velilerin bu kapsam dışında tutulması da rahatsızlık yaratmaktadır. 
DAHA KOLAY BULAŞACAK
Bununla birlikte test vermeye giden insanların hastanelerde oluşturacağı kalabalıklar nedeniyle virüsün daha kolay bulaşacağı yönünde endişeler vardır. Bizler insanların bilgilendirilerek bu konuya çözüm üretilmesinden yanayız. Yeni eğitim ve öğretim yılına başlarken okullarımızın ne yazık ki bazı eksiklikleri vardır. Özellikle İŞKUR’dan yapılan personel ve güvenlik görevlendirmeleri henüz yapılmamıştır. Bu görevlendirmeler okullar açılmadan önce yapılmış olsaydı okullar yeni eğitim öğretim yılına hazır hale getirilmiş olurdu. Ayrıca öğretmen atamalarının zamanında yapılmaması Milli Eğitim Müdürlüklerinin işlerini zorlaştırmakta ve bu da eğitim öğretimi olumsuz yönde etkilemektedir. 
ZAMLI MAAŞLAR
2022 ve 2023 yılı maaş zamları konusunda da eğitim çalışanları hayal kırıklığına uğramıştır. Enflasyonun TÜİK rakamlarına göre yüzde 19 olduğu bir dönemde memurlara enflasyonun altında maaş zammı verilmiştir. KAMU-SEN yetkili sendikanın daveti üzerine toplu görüşmede ortak hareket etmeyi kabul etmiş ve ortak teklif hazırlamışlardır. Toplu görüşme sürecinde KAMU-SEN’in kırmızı çizgimiz diye adlandırdığı seyyanen zam ve refah payı kabul edilmediği için masadan kalkmıştır. Yapılan toplu sözleşmeyi de asla kabul etmemiştir ve etmeyecektir. Şartlar ne olursa olsun biz öğretmenlerin elimizden gelenin en güzelini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Çünkü bu ülke hepimizin. Çocuklarımızı ne kadar güzel eğitirsek ülkemizin geleceği de o denli aydınlık olacaktır. Yeni eğitim öğretim yılı başlarken eğitimle ilgili olan herkesin sorumluluk bilinciyle hareket etmesini istiyoruz. Özellikle salgınla ilgili kurallara uyulmasını ve çocuklarımızın korunmasını değerli velilerimizden istiyoruz. Son olarak tekrar yeni eğitim öğretim yılının öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz."
 

banner109

Etiketler; #BURHAN ULU
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.