banner113

ALKÜ BAŞHEKİMİ KARAHAN, ALANYA'DA KAMU KAYNAKLI CARİ AÇIĞIN AZALTILMASI İÇİN GİRİŞİMLERDE BULUNDU!

banner106

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın öncülüğünde “Kamu binalarında enerji verimliliği uygulaması (KABEV)”  projesi zoom eğitim platformu üzerinden anlatıldı.  

ALKÜ BAŞHEKİMİ KARAHAN, ALANYA'DA KAMU KAYNAKLI CARİ AÇIĞIN AZALTILMASI İÇİN GİRİŞİMLERDE BULUNDU!
09 Ağustos 2022 Salı 11:15

banner108
banner238

Günümüzde yenilenebilir enerji kaynağının önemi her geçen gün artmaktadır. Enerji verimliliği çalışmaları ile enerji tüketimini ve kamu kaynaklı cari açığının azaltılmasını amaçlayan Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın desteğiyle KABEV projesini hayata geçirdi. 
Zoom üzerinden yapılan toplantıda Başhekim Doç. Dr. Oğuz Karahan hastanenin enerji verimliliği çalışmalarını katılımcılarla ve zoom üzerinde konferansa katılanlar ile paylaştı. Proje hakkında bilgi veren Doç. Dr. Karahan, “Binalarımızın enerji tüketimlerini,  tasarrufa ilişkin çözümleri, enerji üretimlerine ilişkin çalışmalarımızı,  teknik verileri içeren enerji etüt raporunu ve projesini katılımcılar ile paylaştık.  

Projenin tamamlanmasıyla ısı yalıtımı, aydınlatma, elektrik kullanımı, havalandırma, ısıtma, soğutma, geri dönüşüm, bina otomasyonu ve su kullanımı alanında köklü tadilatlar yapılarak önemli ölçüde enerji tasarrufu yapmayı hedefliyoruz. Enerji dostu hastane projesi kapsamında güneşten enerji elde etmek amacıyla Güneş Enerji Santralleri(GES)’in projesi daha önceden başlatılmış gerek otoparklara gerekse de bina çatılarına güneş enerjisi panelleri yapılması yönünde, binaların yalıtımlarının baştan elden geçirilmesine kadar birçok iş ve işlemler de proje kapsamına dâhil edilmiştir. 

Zoom eğitim platformu ile toplantıya katılan Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Elmalı Devlet Hastanesi yöneticilerimizle birlikte “paydaş katılım toplantımızı” gerçekleştirdik. Toplantıya halkımızı temsilen muhtar, esnaf, Alanya Belediye Personeli, hasta yakını, sendika temsilcileri de yer aldı. Amacımız enerji tüketimini ve kamu kaynaklı cari açığın azaltılmasını sağlayarak, enerji verimliliği çalışmaları ile sektöre örnek olmaktır. “dedi.

banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.