banner245
banner174
banner113

ALKÜ'nün sessiz kahmanları!

banner106

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi   temizlik personelinin  özverisiyle, pandemiyle mücadelede daha güçlü

ALKÜ'nün sessiz kahmanları!

banner108
banner238

. Sağlık tesislerinin temizliği konusu, insan hayatını etkileyen en önemli faktörlerin başında gelmektedir. Enfeksiyonları önlemek;hasta ve hasta yakını ile sağlık çalışanlarına güvenli,  kaliteli bir ortam sağlamak amacıyla  temizlik personellerine  'Enfeksiyon Komite Hemşireleri'  tarafından verilen eğitimler arttırıldı.


Sağlık işinin ekip işi olduğunu belirten Hastane Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı :” Temizlik personellerimiz ; Enfeksiyon Komite Hemşirelerimiz tarafından hastane enfeksiyonları, el hijyeni, hastane temizliği, dezenfeksiyon malzemeleri ve uygun uygulama yöntemleri kullanılması ,hastane enfeksiyonlarına neden olan mikroorganizmalar ,izolasyon kuralları,koruyucu ekipman kullanımı,kan yolu ile bulaşan hastalıklar ve riskli yaralanmalar,atık yönetimi ,atıkların taşınması,ayrıştırılması ve toplanması, konularına yönelik her ay eğitimlere tabii tutulmaktadır.  

Yoğun Bakım Ünitelerinden, hasta odalarına kadar hastanemizin her yerinde alanında  eğitimli  temizlik personellerimiz hizmet vermektedir. Hijyenin önemli olduğu şu günlerde en büyük görev kendilerine düşmektedir. Hastanemizin sessiz kahramanları olan temizlik personellerimiz;  güvenli hizmet sunumu için uyulması gereken temizlik kuralları ve riskli alan tanımlamaları çerçevesinde  faaliyetlerini sürdürmektedir. Bizler yaşadığımız ortamı daha sağlıklı ve güvenilir hale getirerek, sunulan hizmette kaliteyi ve sürekliliği  korumak istiyoruz. Hastanemiz bünyesinde büyük özveri ile çalışan,emek veren tüm sağlık çalışanlarımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz”diye konuştu.
banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.