banner247
banner174
banner113

Baş ağrısı diye gitti, beyninde tümör olduğunu öğrendi!

banner106

Şiddetli baş ağrısı, denge kaybı şikayetleri ile Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvuran 53 yaşındaki Ümmü Yanbaş’ın beyninde köşe tümörü tespit edildi. 

Baş ağrısı diye gitti, beyninde tümör olduğunu öğrendi!

banner108
banner238

Hasta Yanbaş, hastanede ilk kez gerçekleştirilen ameliyat ile eski sağlığına kavuştu. Uzun süredir şiddetli baş ağrısı, denge kaybı, yürümede zorluk ve bulantı, kusma şikayetleri olan Ümmü Yanbaş, ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahisi Uzmanı  Op.Dr. Hasan İdiz’e başvuruda bulundu. Çekilen Emar (MR) ve tomografi sonucunda hastanın beyninde tümör tespit edildi.

Yeri nedeniyle riskli alanda bulunan tümörün çıkartılmasına karar verilerek hasta Yanbaş acilen operasyona alındı.  Alanya’da ilk kez gerçekleştirilen operasyon sonrası hastayı  servisinde  ziyaret eden Op. Dr. İdiz geçmiş olsun dileklerini ilettikten sonra  yapılan işlem hakkında bilgi verdi. 

Op.Dr. Hasan İdiz: "Hastamıza yapılan tetkikler sonucunda beyincik ve beyin sapının komşuluğunda  köşe denilen alanda tümör tespit ettim. Tümör bulunduğu yer konumuyla karmaşık ve dar bir anatomiye sahipti. Denge ve yaşamsal fonksiyonların koordine edildiği yerde bulunuyordu. Tümörün beyinde bulunduğu noktaya göre hastada denge kaybının yanında, işitme kaybı,felç ve ani ölüme kadar sebebiyet verebilirdi. Cerrahi işlem olarak çok riskli ve zordu. Ümmü Hanımın yakınlarının onayını alarak ameliyata  karar verdik. Yaklaşık 3-4 saat süren operasyonun ardından hastam Ümmü Yanbaş’ın genel durumu gayet  iyi.  4-5 gündür kliniğimizde takip ediyoruz. Hastamızın herhangi bir şikayeti bulunmamaktadır.  Taburcu işlemlerini gerçekleştireceğiz " dedi.  


Ümmü Yanbaş’ın oğlu Musta Yanbaş ise umutlarını kestikleri anda güzel bir sonuç ile karşılaştıklarını ifade ederek; “Başta hocamıza, sağlık çalışanlarına ve hastane yönetimine teşekkür ederim. Annem sağlığına kavuştuğu için çok mutlum “diye konuştu.


 
banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.