banner245
banner174
banner113

Eğitim ve araştırma hastanesi yolunda dev adım!

banner106

Tıpta Uzmanlık Sınavı ile birlikte Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesini tercih eden ve yerleştirilen uzman hekim adayları eğitimlerine başladı.

Eğitim ve araştırma hastanesi yolunda dev adım!

banner108
banner238


Son dönemlerde yaptığı hizmetler ve yeni oluşumlarla adından sıkça söz ettiren ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ilk kez asistan eğitimlerine başlandı. Yeterli sayıda öğretim görevlisi ve gerekli fiziki koşul ile ekipmanı sağlayan hastane yönetimi, uzman hekim adaylarına kapısını araladı. 

Yeni oluşumla birlikte hastanede göreve başlayan asistanlar; Acil Tıp, Dahiliye, Kulak Burun Boğaz ve Nöroloji Kliniklerinde eğitimlerine başlıyor. Bilgi ve deneyimlerini asistanlarla paylaşmaya hazırlanan öğretim görevlileri ülkemize yeni doktorların kazanılmasına katkı sağlayacaklar. 

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı asistan yetiştirilmesine katkı sağlayacak birimin hekimleriyle bir araya gelerek karşılıklı fikir alışverişinde bulundu. 
Konuyla ilgili açıklama yapan Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı "Hekim arkadaşlarımızla birlikte; Tıp Fakültesi öğrencileri ile başlayan eğitim ve öğretim yürüyüşünü şimdi de uzmanlık eğitimi ile taçlandırdık. Üretmek ve yeni oluşumlara yön vermek adına elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.  Hekim arkadaşlarımızla birlikte  tamamen akademik ortamda eğitim vermesine ve araştırma yapmasına olanak sağlayacak bir yapı oluşması adına istişarelerimiz devam ediyor. Bizler ihtisasını bünyemizde tamamlayacak olan yeni hekim arkadaşlarımızın yetişmesine katkı sağlayıp ülkemize  kazandırabilecek olmanın heyecanını ve  gururunu yaşıyoruz. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen ALKÜ Rektörü Sayın Prof. Dr. Ekrem Kalan'a, Tıp Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Burak Yuluğ’a ve tüm eğitim klinik sorumlusu hocalarımıza teşekkürü bir borç biliriz. Yenilikçi ve hizmet odaklı çalışmalarımız artarak devam edecektir” 

 
banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.