banner113

“GAZİPAŞA’NIN ATIKLARI ALANYA’YA GELECEK”

banner106

Türkler Katı Atık Değerlendirme Bertaraf ve Enerji Üretim Tesisi’nin genişletileceğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Tesis, şu an için Alanya’ya hizmet veriyor. Gazipaşa’nın atıkları da buraya gelecek" dedi

“GAZİPAŞA’NIN ATIKLARI ALANYA’YA GELECEK”
07 Kasım 2022 Pazartesi 13:10

banner108
banner238


Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Alanya Türkler Katı Atık Değerlendirme Bertaraf ve Enerji Üretim Tesisi’ni ziyaret etti. 407 milyon TL’ye mal olan tesisin günlük 4 bin konutun ihtiyacını karşılayacak enerji üretimine sahip olduğunu söyleyen Başkan Böcek, “Çevre ve doğa dostu bir Antalya için bilimin ve teknolojinin izinde hız kesmeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

“KAPASİTESİ GENİŞLEYECEK”

407 milyon liraya mal olan tesisin 4 bin konuta enerji verebilecek kapasitede üretim yaptığını söyleyen Başkan Muhittin Böcek, “Türkler ’deki bu tesisi açınca Yumru’daki katı atık tesisimizi kapattık. Yumru’daki tesisimizde, 2 bin konuta enerji verecek şekilde toplamda 6 bin konuta enerji verebilecek şekilde enerji ürettiğimiz bir yer. Günlük bin ton kapasiteli olan bu tesis, Antalya’mız için, denizlerimiz için, geleceğimiz için son derece önemli bir yer. Şu an için yalnızca Alanya’ya hizmet veriyor. Gazipaşa ilçemizin atıkları da buraya gelecek. Bundan sonra kapasitesi Gündoğmuş, Akseki, İbradı’yı da kapsayacak. Oraların da çöpünü katı atığını toplamaya devam edeceğiz” dedi.
 

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.