banner113

Kan bağışında bulundular !

banner106

Kızılay Haftası’nda örnek bağış ‘29 Ekim-4 Kasım Kızılay Haftası’ arasında kutlanan ‘Kızılay Haftası’ münasebetiyle ALKÜ Başhekim Hüseyin Lakadamyalı ve Gençlik Spor Müdürü Emre Kıldırgıcı kan bağışında bulundu

Kan bağışında bulundular !
28 Ekim 2021 Perşembe 16:35

banner108
banner238


29 Ekim-4 Kasım Kızılay Haftası’ arasında kutlanan ‘Kızılay Haftası’ münasebetiyle gönüllüler kan bağışında bulundu. Hükümet Meydanı’ndaki Kızılay çadırına gelen Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Hüseyin Lakadamyalı ile Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Emre Kıldırgıcı da kan bağışında bulundular. Bağışın ardından açıklama yapan Kıldırgıcı, 3 ayda bir kan bağışında bulunduklarını söyledi. Kıldırgıcı, “Müdürlük olarak kurumumuzdaki personel, sporcularımız, antrenörlerimiz ve gençlerimizle beraber cumhuriyetimizin 98. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla çelenk sunumundan sonra kan bağışında bulunduk. Başhekim Lakadamyalı da de bize eşlik etti. Zaten her 3 ayda bir kan bağışında buluyoruz. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızı kan vermeye davet ediyoruz” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Kanın insan sağlığı için çok kritik olduğunu ifade eden Lakadamyalı da, “Kanın eşi, muadili ve benzeri yok. Sentetik olarak üretilme imkanı yok. Tek kaynağı da insan. Cumhuriyetimizin 98. yılı vesilesiyle de tüm halkımızı kan vermeye davet ediyorum. Kızılay’a da ürettiği hizmetler nedeniyle teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.