banner113

Kız öğrenci yurdunda kayıtlar 5 Ağustos ta!

banner106

Merkeze uzak mahallelerdeki kız öğrencilerin barınma sorununu çözmek için hizmete sokulan Alanya Belediyesi Oba Kız Öğrenci Yurdu’nda ön kayıt dönemi 5-16 Ağustos’ta başlıyor. Ön başvurular 16 Ağustos’a kadar yapılabilecek.

Kız öğrenci yurdunda kayıtlar 5 Ağustos ta!
04 Ağustos 2021 Çarşamba 18:55

banner108
banner238
ÖN KAYIT TARİHİ BELLİ OLDU
120 kişilik kapasitesiyle yeni eğitim-öğretim dönemine hazırlıklarını sürdüren Alanya Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı Oba Kız Öğrenci Yurdu’nda ön kayıt tarihleri belli oldu. 5 Ağustos’ta başlayacak ön kayıtlar, 16 Ağustos tarihine kadar devam edecek.

KESİN KAYITLAR 16-31 AĞUSTOS ARASINDA
Kesin kayıt tarihi ise; 16 -31 Ağustos tarihleri olarak belirlendi. Yurt imkanlarından faydalanmak isteyen öğrenci ve velilerin, 0242 538 82 32 numaralı hattan gerekli bilgileri alabileceği veya https://www.alanya.bel.tr/Form_Kiz_Yurdu.aspx adresinden online olarak başvurularını yapabileceği açıklandı.

ÖĞRENCİLERİN TÜM İHTİYAÇLARINI KARŞILAYACAK ŞEKİLDE TASARLANDI
Yurt, merkeze uzak mahallelerdeki ortaöğretim (lise) dengindeki kız öğrencilerin sadece barınma sorununa değil, güvenliğinden sağlığına, ulaşımından yemeğine kadar her şey düşünülerek hizmet veriyor. Alanya Belediyesi Oba Kız Öğrenci Yurdu, etüt ders çalışma odası, 24 saat sıcak su, ısınma, yemek, bilgisayar odası, spor salonları, güvenlik ve ücretsiz okul servisi gibi öğrencilerin bütün sorunlarına hitap eden birçok özelliğiyle dikkat çekiyor. Ayrıca yurt içinde engelli öğrenciler için özel tasarlanan odalar da mevcut.

banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.