banner247
banner174
banner113

Sağlık çalışanlarına işaret dili eğitim

banner106

Antalya Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli sağlık personellerine işaret dili eğitimi verildi. 

Sağlık çalışanlarına işaret dili eğitim

banner108
banner238
Engelli bireylerin sağlık hizmetine erişimini kolaylaştırmak ve oluşabilecek iletişim sorununu ortadan kaldırmak amacı ile Özel Eğitim Öğretmeni Burcu Candan tarafından verilen eğitime Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Tevfik Yazan, Hastane Müdürü Kemal Burun, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Muhammet Karaman ve 25 sağlık personeli katıldı. 2 Ağustos 2017 Çarşamba günü başlayan ve 2 ay boyunca devam edecek olan eğitimin sonunda katılımcılara, katılım belgesi verilecek. 
Eğitimin, işitme engelli bireylerin ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sıkıntı yaşamasını önlemek amacıyla verildiğini belirten Hastane Yöneticisi Dr. Tevfik Yazan;  “Bu eğitim sayesinde hastanemizin hemen her biriminde ve her meslek grubundan işaret dili bilen personelimiz yer alacaktır” dedi. 

2 AY SÜRECEK
Dr. Tevfik Yazan; “2 ay sürecek olan bu eğitimler kapsamında toplamda ilk etapta 25 sağlık çalışanımız işaret dili eğitimini tamamlamış olacaktır. Hedefimiz ise yöneticilerimiz başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın bu eğitimi almasıdır. İşitme engelli bireylerimizin de diğer herkes gibi sağlık hizmetinden en iyi şekilde faydalanma hakkı vardır. İşitme engelli hastalarımızın daha iyi bir sağlık hizmeti alabilmesi için ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak çalışmaktayız. Bu tür eğitimleri desteklemekte, en iyisini yapmak için çabalamaktayız. Çünkü hastalarımız ve hasta yakınlarımız en iyi ve en kaliteli sağlık hizmetini hak etmektedir” dedi.
 
banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.