banner83
banner174
banner113

Sigara paketlerine tek tip uygulama geliyor

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, sigara paketlerinde tek tip uygulamaya gidileceğini açıkladı.

Sigara paketlerine tek tip uygulama geliyor

banner108
banner238
BUGÜN SİGARAYI BIRAKMA GÜNÜ
9 Şubat'ın Sigarayı Bırakma Günü olduğunu hatırlatan Bakan Ahmet Demircan, Gördüm ki sevindirici bir durum, buradaki arkadaşlar sigara içmiyorlarmış. Sigara halk sağlığı, insan sağlığı için bir tehdit. Sigaranın hiçbir faydalı tarafı yok. Bu zararlıyı milletimiz en hızlı bir şekilde bırakıp kurtulmalı. Bu konuda yapılmış düzenlemeleri ve uygulamaları takip ediyoruz. Yeni düzenlemeler de önümüzdeki günlerde yapılacak dedi.
SİGARA PAKETLERİNE TEK TİP UYGULAMA
Sigara paketlerinde tek tip uygulama getirileceğine yönelik yeni bir çalışma olduğunu da açıklayan Bakan Demircan, Önümüzdeki günlerde onu kamuoyuyla paylaşacağız. Paketler, yani reklam unsuru oluşturmamalı. Kolay ulaşılmamalı, insanlarda bu işi alma ihtiyacı doğuracak, o kullananların aklına düşürmemeli. Bunun için her türlü tedbiri almalıyız. Alo 172 hattımız sigarayı bırakma noktasında hizmet veriyor ve 'Ben sigarayı bırakmak istiyorum' diyerek bu hatta müracaat edebilirler. Onlara her türlü destek sağlanır. Sigarayla mücadele noktasında hakikaten toplum olarak ısrarcı olalım diye konuştu.
26 MİLYONUN YÜZDE 70'İ BIRAKTI
Bakanlık yetkililerince, 2010'da uygulamaya geçen Alo 172 Sigarayı Bırakma Destek Hattı'na bugüne kadar toplam 26 milyon 148 bin 436 kişinin başvuru yaptığı açıklandı. Başvuru yapanların tümüne sigarayı bırakmaları için gerekli her türlü desteğin de verildiği belirtilerek, 26 milyonu aşkın kişiden sigarayı bırakma başarı oranının da yüzde 70 civarında olduğu kaydedildi.
 
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.