banner245
banner174
banner113

‘’Türkiye’de bölgesel kısıtlamalar gelebilir’’

banner106

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Murat Gündüz, Türkiye’de bölgesel kısıtlamaların gelebileceğini belirtti.

‘’Türkiye’de bölgesel kısıtlamalar gelebilir’’

banner108
banner238

Türkiye’de vaka sayılarının belli kentlerde arttığını, belli kentlerde ise azaldığını belirten Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Murat Gündüz, vaka sayılarının arttığı kentlere bölgesel kısıtlama getirilebileceğini söyledi.

''Yoğun bakımda tedavi gören gençlerin oranı yüzde 25'e çıktı''

‘’Bize bir şey olmaz’’ düşüncesindeki gençlerin daha sık salgına yakalanmaya başladığına ve yoğun bakımlarda tedavi görme oranlarının yüzde 25’e çıktığına işaret eden Murat Gündüz, normalleşmenin ardından, çok düşük oranlarda görülen, ağır vaka sayılarının artmaya başladığını kaydetti. Gündüz, "Görüyoruz ki yaşlı bireyler bu süreçte kendilerine daha da dikkat ediyorlar. O nedenle ne yazık ki yaşlıların bıraktığı yoğun bakım alanını gençler dolduruyor. Ayrıca 50 yaş altındaki hastalar da artık yoğun bakım tedavisi görecek kadar ağırlaşabiliyor" açıklamasında bulundu.

''Bölgesel kısıtlamalar gelebilir''

Vaka sayısının belli kentlerde azalmasına karşın belli kentlerde arttığını ifade eden Prof Murat Gündüz, buna önlem olarak bölgesel kısıtlamaların gelebileceğine söyledi. Aşı bulunana kadar virüsle yaşamayı öğrenmek gerektiğine vurgu yapan Gündüz, aşırı kalabalıklar ile kutlama ve taziye gibi faaliyetlerden kaçınmak gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.