banner113

Yabancı hekimler Alanya'ya staja geliyor

banner106

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi de (ALKÜ) sağlık turizmi alanında ilçenin hak ettiği yerde yer alabilmesi için sağlam adımlar atıyor.

Yabancı hekimler Alanya'ya staja geliyor
02 Kasım 2021 Salı 09:44

banner108
banner238

2020 yılında Sağlık Turizmi Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin (SATUMER) kurulmasıyla birlikte uluslararasına da açılan ALKÜ'nün, hedefleri her geçen zaman daha büyüyor.
YURTDIŞINDAN GELİYORLAR
ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, merkezde yurtdışından gelen hekimlerin klinik stajlar yaptığını belirtti. Aynı zamanda Kalan, diş hekimliği fakültesine yönelik de çalışmalar yürüttüklerini ifade ederek, Alanya'nın sağlık turizminden hak ettiği payı almasını sağlamaya çalıştıklarını söyledi. 
'GURUR VESİLESİ'
Kalan, "Geçtiğimiz yıl Sağlık Turizmi Uygulama ve Araştırma Merkezimizi kurduk. Bu bağlamda yurtdışından hekimleri getirip, 15 günlük klinik stajlar yaptırıyoruz. Bu çalışmaların hem ülkemize hem üniversitemize hem de  hastaneye de büyük katkısı söz konusu. Artık sadece Türk hekim adaylarına değil, aynı zamanda yabancı doktorlara da aktif hizmet vermeye başladık. Bu bizim için gurur vesilesidir. Sağlık turizmi herkesin diline dolanmıştır ama çok şükür ki bunu icraata geçirme şerefine bizler layık olduk. 
FAKÜLTE PLANI
Diş hekimliği fakültesinde de böyle bir çalışmamız var. İmplant tedavisine yönelik olarak farklı ülkelerle görüşmelerimiz var. Oradaki diş hekimlerini buraya getirip, onlara cerrahi uygulamalarla ilgili eğitimler vereceğiz ve stajyerlere imkan sağlayacağız" diye konuştu. 

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.