banner113

ADI BÜYÜKŞEHİR İÇİN GEÇEN ÜMİT UYSAL ISINMA TURUNA ALANYA'DAN BAŞLADI!

banner106

Adı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için sıkça geçen Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Alanya'yı ziyaret ederek ısınma turlarına başladı

ADI BÜYÜKŞEHİR İÇİN GEÇEN ÜMİT UYSAL ISINMA TURUNA ALANYA'DAN BAŞLADI!
04 Ağustos 2022 Perşembe 14:33

banner108
banner238


ALTSO BAŞKANI ŞAHİN'E ZİYARET
Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal Alanya'da ısınma turları" atmaya başladı. Uysal, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin'i CHP Antalya ve Alanya Belediye meclis üyesi Erkan Demirci ile birlikte ziyaret etti. Ziyaret ile ilgili olarak ALTSO Başkanı Şahin "Muratpaşa Belediye Başkanımız Sn Ümit Uysal’ı Belediye Meclis Üyemiz Erkan Demirci ile beraber Odamızda ağırladık. Kendisi ile bölgemize ilişkin konularda istişarelerde bulunduk. Coğrafi İşaretini yeni aldığımız Alanya’mıza özgü muz ürünlerinden oluşan hediyemiz ile Araştırmacı Yazar ve Fotoğraf Sanatçısı Haşim Yetkin Hocamızın  “Dünden Bugüne Alanya Sofrası” isimli kitabını takdim ettik. Nazik ziyaretleri  nedeniyle kendisine teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim"
UYSAL'DAN TEŞEKKÜR
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin'e nezaket ziyaretinde bulunduk. Nazik ev sahiplikleri için Şahin ve oda üyelerimize teşekkür ediyorum" 
 

ÜMİT UYSAL KİMDİR?
Serikli ev hanımı Alime Hanım ve Gazipaşalı öğretmen Mehmet Ali Bey’in iki evladından büyüğü olan Ümit Uysal, 1970 yılında babasının görev yaptığı Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde dünyaya geldi.
 
4 yaşında; babasının görevi nedeniyle bulunduğu Kemer’in Ovacık köyünde ilköğretimine başladı. Babasının atandığı Serik’in Üründü İlkokulu’nda ilköğretimini tamamladı.
 
Devlet Parasız Yatılı sınavlarında başarılı olarak Antalya Lisesi Pansiyonunu kazandı. Değirmenönü’nde bulunan İstiklal Ortaokulu’na devam etti.

12 Eylül 1980 Askeri Darbesi ile birlikte Antalya Lisesi Pansiyonu kapatılarak dersliğe çevrildi, yatılı öğrenciler ise Türkiye’nin değişik illerinde bulunan devlet pansiyonlarına sürgün edildi. Ümit Uysal da; 10 yaşında ailesinden 500 kilometre uzağa İzmir Karabağlar Cumhuriyet Lisesi Pansiyonu’ na gönderildi. Ümit Uysal, ortaokul ve liseyi İzmir Karabağlar Cumhuriyet Lisesi’nde bitirdi.
 
1985 yılında; 15 yaşında girdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1991 yılında mezun oldu. 1991 yılında Antalya’da avukatlık stajına başladı. Antalya Barosu stajyer avukatlar temsilciliği görevini üstlendi.
 
Askeri darbe ile 12 Eylül 1980’de kapatılan Atatürk’ün partisi CHP’nin, 9 Eylül 1992’de yeniden açılması çalışmalarına katıldı. 33 kişilik kurucu il meclisine atandı. 1993 yılında yapılan ilk il kongresinde rahmetli Özer Açıkalın’ın İl Başkanlığı’ndaki Yönetim Kurulu’na seçildi.

12 Eylül yasaları ile yasaklanan gençlik kollarının Gençlik Komisyonu adı altında bütün ilçelerde örgütlenmesine etkin katkı sağlayan Ümit Uysal 1996 yılında seçimli ilk kongrede Antalya İl Gençlik Kolu Başkanı seçildi.
 
1997 yılında rahmetli Mustafa Çetin Kaya başkanlığındaki CHP İl Yönetimi’ne girdi. 2001 yılı Mayıs sonunda yapılan kongrede İl Başkanı seçildi ve Türkiye'nin en genç İl Başkanı unvanını taşıdı.
 
Ümit Uysal’ın İl Başkanlığı’nı yaptığı CHP, 2002 seçimlerinde Antalya’da o tarihe kadar alınan en yüksek oy oranına ulaştı. CHP, 2002 seçimlerinde Antalya’nın 13 milletvekilliğinden 8’ini kazanma başarısını gösterdi.
 
2003 yılı Eylül ayı kongresinde il başkanlığına yeniden aday olmayan Ümit Uysal görevini kendi başkanlık döneminin İl Sekreterine kongreyle devretti.

2014 yerel seçimleri öncesinde Büyükşehir seçim kampanyası koordinatörlüğünü yaparken, CHP Genel Merkezi’nce Muratpaşa Belediye Başkan Adayı gösterildi. Başarılı bir seçim çalışması yaparak ‘Komşularım’ dediği Muratpaşalıların tercihi ile Belediye Başkanı seçildi.
 
Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) Yönetim Kurulu Üyesi de olan Ümit Uysal’ın; Muratpaşa Belediyesi’nde uyguladığı projeler değişik kurum ve kuruluşlarca ödüllere layık görüldü.
 
Başarılı çalışmaları ile 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde de yüzde 64.89 gibi rekor oy oranı alan Ümit Uysal, tekrar Muratpaşa Belediye Başkanı seçildi.
 
Siyaseti ülke insanının daha iyi yaşamasının bir aracı olarak gören ve bunun için çalışan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, evli ve iki çocuk babasıdır.
 
ÖDÜLLER:

Yaşlı Evi başta olmak üzere yaşlılara yönelik projelerle Muratpaşa Belediyesi; 2014 yılında, Yaşlı Dünya Sağlık Örgütü Yaşlı Dostu Kentler ve Toplumlar Ağı’na Türkiye’den kabul edilen ilk belediye oldu.
 
2014 yılında uygulanmaya başlanan Turunç Masa; katılım ve yönetişim dalında SODEM ödülü aldı.
 
Çok Amaçlı Gösteri Merkezi Atölye ve Sahnesi (Opera ve Tiyatro İş Birliği) olarak projelendirilen ve 26 Ekim 2018 tarihinde Türk Sinemasının Sultanı Türkan Şoray’ın katılımıyla hizmete açılan Türkan Şoray Kültür Merkezi; 2017 yılında ‘Sign of the City Awards Premium Proje’ seçildi.
 
Ambalaj atıklarının geri dönüşümü 360 derece olarak kurgulanan Çevreci Komşu Kart Projesi; 2017 yılında Akdeniz Üniversitesi Çevre Hizmet Ödülü,
2018 yılında; 2’nci Uluslararası Çevre, Çevre ve Sağlık Kongresi kapsamında düzenlenen ‘En İyi Uygulama Yarışması’nda kongre özel ödülü aldı.
 
İnsani Gelişmişlik düzeyi

Muratpaşa Belediyesi; 2016 ve 2017 yıllarında; Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı çerçevesinde İnsani Gelişme Vakfı (İNGEV) tarafından nüfusu 150 bin ve üzeri 186 ilçelerde yaptığı çalışmalarda 'Çok Yüksek İnsani Gelişme Düzeyi' ne (Yeşil Bölge) sahip belediye oldu.
 
2017 yılını içeren çalışmada 'Çok Yüksek İnsani Gelişme Düzeyi' ne sahip Antalya’daki tek belediye oldu.

Çevreci Komşu Kart;  Kamu Teknoloji Platformu ve Harward Business Rewiew Türkiye tarafından 2018 yılında ‘Küresel Başarının Yeni Anahtarı: Şehirlerin Liderliği' temasıyla, düzenlenen 'Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı'nda da ‘Sıra Dışı Başarı Hikayesi' seçildi.

Muratpaşa Belediyesi; Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Raoul Wallenberg Enstitüsü (RWI) işbirliğinde yürütülen ‘İnsani Kentler Projesi’ne paydaş 7 belediye arasında Antalya’dan tek belediye oldu.

banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.