banner247
banner174
banner113

AESOB Başkanı Dere’den “Evet ama yetmez” ziyaretleri

banner106

  AESOB Başkanı Adlıhan Dere, esnafa verilen hibe desteğinin kapsamı dışında kalan esnaflarının sesini duyurmak ve 1 Haziran’da istisnasız tam açılma verilmesini istemek için Ankara’ya çıkarma yaptı.

AESOB Başkanı Dere’den “Evet ama yetmez” ziyaretleri

banner108
banner238

HİBE DESTEĞİ ALAMAYAN ESNAFLAR 
Tam Kapanma sürecinde verdiği “açılma” ve “hibe destek” mücadelesini #KapımaKilitVurma tagı ile güçlendirip Türkiye’ye örnek olan Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, hız kesmeden esnafın hakkını aramaya devam ediyor. Başkan Adlıhan Dere, biran evvel tam açılmanın olması ve benzer meslek gruplarındaki hibe desteği alamayan esnaflarında desteğe dahil edilmesi için Ankara’ya bir ziyaret gerçekleştirdi.
ÜST DÜZEY ZİYARET 
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’dan sonra Ticaret Bakanı Mehmet Muş’u, Akparti Antalya Milletvekilleri Tuba Vural Çokal, Kemal Çelik, Atay Uslu , İbrahim Aydın ile birlikte ziyaret eden Başkan Dere, Bakan Muş’a hem “Hayırlı olsun” temennisinde bulundu, hem de esnafın beklentisini dile getirdi. Sadece Antalya değil, Türkiye genelinde tüm esnafın sesi olan Dere, öncelikle hibe destek kredisi için teşekkür etti.
ESNAFIN RAHAT NEFES  
Başkan Adlıhan Dere, bu temenninin ardından, sokağa çıkma kısıtlamasında iş yapamayan, hibe desteklerinden faydalanamayan benzer meslek gruplarındaki esnafında hibe desteği kapsamına alınmasını, Kalkınma Ajansı’nda AESOB dan da temsilci bulunmasını, imalat ve bilişim sektörüne verilen KOSGEB kredilerinin kapsamının genişletilip mikro ve küçük ölçekli esnafın da faydalandırılarak, esnafın rahat nefes almasını talep etti.
 CANSUYU KREDİSİ
Dere bunun yanında; Esnafa “cansuyu kredisi” sağlanmasını, Ekmek fiyatlarının serbest piyasa koşullarına göre ayarlanmasını, Zincir ve ulusal marketlerin gıda ve temizlik ürünleri dışında ürünler satıp esnafımıza karşı haksız rekabet oluşturmaması talepleri de Bakan Muş’a iletti. Dere Ankara programında ayrıca TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken’i, KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt’u, Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan’ı da ziyaret etti. Dere, bu ziyaretlerinde de esnafın tam açılma ve hibe kredisinden yararlanamayanların listeye eklenmesi konusundaki taleplerini aktardı.

 
banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.