banner83
banner174
banner113

Alanya belediyesinden dev tesis

Alanya Belediyesi tarafından Ucuz Halk Pazarı yanında yapılan Kapalı Salı Pazarı düzenlenen tören ile hizmete açıldı.

Alanya belediyesinden dev tesis

banner108
banner238
Açılış töreninde konuşan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Alanya’mızı yönetirken “önce insan” diyerek, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini kentimizde hayata geçirdik. 4 yıl önce söz verdiğimiz gibi vatandaşlarımıza ve pazarcı esnafımıza kapalı ve modern bir pazar alanı kazandırdık. Alanyamıza, vatandaşlarımıza ve pazarcı esnafımıza hayırlı olsun.” dedi.

Alanya Belediyesi tarafından Ucuz Halk Pazarı yanında yapılan Kapalı Salı Pazarı düzenlenen açılış töreni ile hizmete açıldı. Açılış Törenine Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Jandarma Komutanı Jandarma Yarbay Serkan Akbaba, İlçe Emniyet Müdürü Haşim Çakmaklı, Alanya Müftüsü Mustafa Topal, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Ali Takavut,  Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, oda başkanları, muhtarlar, pazarcı esnafı ve vatandaşlar katıldı.

PAZARCILAR ODASI BAŞKANI YİĞİT, “ BAŞKAN YÜCEL BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ”
Törenin açılış konuşmasını yapan Alanya Pazarcılar Odası Başkanı Hasan Yiğit, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e teşekkür ederek, “Alanya’mıza bir ilki yaşatarak Alanya’ya ve esnaflarımıza modern ve kapalı bir pazar alanı kazandıran Başkanımız Adem Murat Yücel’e teşekkür ediyorum. Yıllardır büyük bir özlemle beklediğimiz kapalı pazar yeri son derece modern olarak Büyük Alanya’nın Büyük Başkanı tarafından hizmete sunuldu. Kendilerine tüm pazarcı esnafımızı ve vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum.” dedi.

“CUMA PAZARI YENİLEYİP ALANYA’YA YAKIŞAN BİR SOSYAS TESİS YAPACAĞIZ”
“Bundan sonraki hedefimiz, Alanya merkezde Cuma Pazarı’nı yenilemek ve Alanya’ya yakışır bir sosyal tesisi kentimize kazandırmak olacaktır.” şeklinde sözlerini sürdüren Belediye Başkanı Yücel, mevcut Cuma Pazarı yeri için yeni bir proje hazırladıklarını açıkladı. Belediye Başkanı Yücel, “25-26 yıldır mahkemelik olan Cuma Pazarı’nda hukuksal sorunların lehimize sonuçlanmasının ardından hemen yeni projesini hazırladık. Hem düğün salonu, hem  kapalı Pazar alanı, hem de 700 araçlık otopark olarak hizmet verecek nezih bir mekan tasarladık. İnşallah en kısa sürede ihalesini gerçekleştirip, inşasına başlayacağız. Alanya merkezde insanlarımızın konforlu alış-veriş yapabileceği, güzel vakit geçirebileceği yeni bir sosyal tesisi halkımızın hizmetine sunacağız.” diye konuştu .

MAHALLELERE DE KAPALI PAZAR YAPILACAK
Kapalı Pazar Alanlarının mahallelerde de yaygınlaştırılacağını kaydeden Belediye Başkanı Yücel, “Batı bölgemizde Avsallar Mahallemizde Kapalı Pazar Yeri projesi hazırlıyoruz. En kısa sürede projesini tamamlayıp, çalışmalarına başlayacağız. Kentimizi modernleştirmek ve vatandaşlarımızın memnuniyetini arttırmak için Kapalı Pazar Alanlarını tüm bölgelerimizde yaygınlaştıracağız.” dedi.

“BİR AY İÇERSİNDE 3 DEV ESERİ HİZMETE AÇTIK”
Gece gündüz durmadan çalıştıklarını dile getiren Başkan Yücel, “Bir ay içerisinde 3 dev eseri halkımızın hizmetine sunduk. 24 Martta Demirtaş Kültür Merkezinin açılışını hep birlikte gerçekleştirdik. Şimdi Alanya’nın en büyük eksikliği olan kapalı Pazar alanını hizmete açıyoruz. Yine 23 Nisan Pazartesi günü Devlet Bahçeli Yaşam Alanını hizmete açacağız.” dedi.
BAŞKAN YÜCEL’DEN DEVLET BAHÇELİ YAŞAM ALANI AÇILIŞINA DAVET
Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 23 Nisan Pazartesi günü saat 16.30’da başlayacak Devlet Bahçeli Yaşam Alanı’nın açılış törenine vatandaşları ve tüm Alanya halkını davet etti.

PAZARCILAR ODASINDAN TEŞEKKÜR PLAKETİ
Konuşmaların ardından Pazarcılar Odası Başkanı Hasan Yiğit, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e açılış töreni anısına bir plaket takdim etti. Başkan Yücel, açılış törenin ardından pazarcı esnaflarını tek tek ziyaret ederek, bereketli kazançlar diledi. Esnaflar, Başkan Yücel’e Kapalı Pazar Yeri için teşekkür ettiler.
 
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.