banner113

Alanya'da tüm yaralar sarılacak

banner106

Alanya’da yangının son durumu ve yerleşim alanlarının zarar gördüğü Bayır ve Güzelbağ’da yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi veren Yücel, “Bütün yaralar sarılıncaya kadar vatandaşlarımızın yanında olacağız” dedi.

Alanya'da tüm yaralar sarılacak
04 Ağustos 2021 Çarşamba 08:35

banner108
banner238

MAHALLERLERİN BOŞALTILMASI DAHA BÜYÜK FELAKETİ ÖNLEDİ
Felaketin öngörülmesi nedeniyle Bayır, Bayırkozağacı ve Güzelbağ’da yapılan tahliye çalışmalarının olası insan ve besi hayvanların kaybını önlediğine dikkat çeken Başkan Yücel, “Gelen felaketi öngörerek 3 mahallemizde yaptığımız kontrollü tahliye nedeniyle vatandaşlarımız ve hayvanları sağlıklı şekilde mahallelerden çıkarıldı” diye konuştu.

'HASAR GÖREN BÖLGELERDE GEREKLİ İNCELEMELERİ YAPTIK'
Yangınların başladığı günden bu yana bütün mesaisini afet bölgesinde geçiren Başkan Yücel, “Bölgemizde Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ve Antalya Milletvekilimiz Sena Nur Çelik ile incelemelerde bulunduk. Bayır ve Güzelbağ Mahallelerimizde hasar gören evleri tek tek gezerek hem vatandaşlarımıza ‘Geçmiş olsun’ dedik, hem de yaraların sarılması için taleplerini dinledik. Zarar tespitleri ve bölgenin temizlenmesi için çalışmalar başlatıldı. Buralarda eski günlerdeki gibi vatandaşlarımızın huzur, refah seviyesi yüksek bir yerleşim alanı oluşturulacak. Devletimiz gerekli çalışmalara başladı.” dedi.

'BÜTÜN YARALAR SARILINCAYA KADAR VATANDAŞIMIZIN YANINDA OLACAĞIZ'
Alanya Belediyesi’nin yangınların başladığı günden bu yana bütün ekipleri ile sahada olduğuna vurgu yapan Yücel, “Alanya’dan önce başka ilçelerde başlayan yangınların söndürülmesi için elimizden gelen desteği veriyorduk ancak bizde de yangınlar başlayınca Alanya Belediyesi olarak 300’ün üzerinde araç ve bini aşkın personelimizle buradaki söndürme ve soğutma çalışmalarına destek vermeye başladık. Buradaki yangın söndürme işleminin tamamlanması sonrası buradaki vatandaşlarımızın günlük yaşamlarına devam ettirebileceği çalışmalar yapacağız. Elektriğinden suyuna, yolundan sağlığına bütün sosyal ihtiyaçlarını karşılayıncaya kadar burada olacağız. Devletimizin bütün kurumları ve vatandaşlarımız ile birlikte buradaki yaraları sarmak için elimizden gelen gayreti göstererek vatandaşların istediği mutlu insanların yaşadığı refah seviyesi yüksek ve huzurlu bir kentte birlikte yaşayacağız” diye konuştu. 

banner109
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.