banner245
banner174
banner113

Alanya'daki siyasi partilere çağrı!

banner106

Kadın Hakları Koruma derneği Alanya Şubesi yönetiminden siyasi partilere çağrı

Alanya'daki siyasi partilere çağrı!

banner108
banner238

Alanya şube yönetimi yayınladığı basın açıklamasında şunları ifade etti.  31 Mart yerel seçimleri öncesi, siyasi partilerimizde aday belirleme takvimi 16 Şubat 2019 tarihinde tamamlanacak. İl ve ilçe belediye başkan adaylarının dağılım oranlarına baktığımızda, parti belirtmeksizin söyleyebileceğimiz şudur ki; temsilde kadınlara yeterli yer verilmemiştir.
ŞEHİRDE KADINLARIN SİYASETE ATILMASI
Bu anlayışın değişmesi, yaşadığımız şehirde kadınların siyasete katılımının artması amacıyla Belediye Meclis listelerinin hazırlanmakta olduğu bugünlerde, daha çok KADIN MECLİS ÜYELERİ istiyoruz. 
Eğitimi, çevresiyle ilişkileri, topluma kattığı değer ve diğer kriterlerden hareketle kadın adaylara yer verilmeli. Cinsiyetçi bir yaklaşımla, listede yer doldursun zihniyeti ile değil, kadın adayların aktif çalışmaya katılım sağlaması, erkek siyasetçilerle eşit şartlarda çalışmasına olanak sağlanması arzusundayız. Kadın adayların çoğalması için desteklenmesi gerektiğini düşünüyoruz. ‘Kadınlar aday olmuyor’ mazeretini kabul etmediğimizi ifade ederken, kadınların aday gösterilmesinin anayasal bir hak olduğunu belirtmek istiyoruz.
Kadın Haklarını Koruma Derneği Alanya Şubesi olarak, bu anlayışla hareket eden tüm aday ve partilerle ortak çalışmalarda yer alabileceğimiz inancındayız.
 
 
banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.