banner83
banner174
banner113

Alanya şehrinin envanteri çıkarılıyor

Alanya Belediyesi, Alanya’nın 102 mahallesini tek tek dolaşarak Alanya’ya ait tarihi, kültürel ve sosyal envanter çalışması yapıyor.

Alanya şehrinin envanteri çıkarılıyor

banner108
banner238
Şehrin kültürel değerlerine sahip çıkarak gelecek nesillere aktarılması için sıkı bir envanterçalışması yürüten Alanya Belediyesi, topladığı bilgileri arşivleyerek yayın haline getirecek. Tüm çalışmalar tamamlandıktan sonra ise bilgileri vatandaşlarla paylaşacak olan Belediye, böylece şehrin gelenek ve kültürel değerlerinin kaybolmasını önlemiş olacak.
ÇALIŞMALAR KAPSAMINDA 15 MAHALLE ZİYARET EDİLDİ
Alanya Belediyesi tarafından başlatılan “Alanya Kültür Envanteri” kapsamında saha çalışmalarısürüyor. Alanya’nın bütün kültürel özelliklerini kayıt altına almayı amaçlayan çalışma kapsamında, belediye ekipleri şu ana kadar 15 mahalleyi ziyaret ederek vatandaşlarla görüştü. Alanya’nın 102 mahallesinin tamamında uygulanacak çalışmalar kapsamında ekipler, mahallenin yaşlı ve ileri gelenleriyle birebir görüşerek bilgileri derlemeye devam ediyor.

BAŞKAN YÜCEL, “ALANYAMIZIN GEÇMİŞİYLE KÜLTÜREL
BAĞINI KOPARMAMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Envanter çalışmasıyla ilgili bilgi veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Alanyamızın geçmişiyle kültürel bağının kopmaması için bu çalışmaya büyük önem veriyoruz. 102 mahallemizin tamamında yapacağımız çalışmayı ekiplerimiz büyük bir titizlikle sürdürüyor. 2017’de ilk Fakırcalı Mahallesi’nde başlattığımız çalışmayı 15 mahallemizde tamamladık.
Geri kalan mahallelerimizi de tek tek ziyaret ederek geçmişe ait bütün verileri kayıt altına alacağız. Şu ana kadar kayda aldığımız verileri ise Alanyalı Akademisyenlerimizin danışmanlığında inceliyoruz. Çalışmamızı tamamlar tamamlamaz Alanya Kültür Envanterine ait sonuçları yayınlayarak vatandaşlarımızla paylaşacağız” dedi.

 
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.