banner247
banner174
banner113

Almanya Türkiye'nin tamamı için seyahat uyarısı yayınladı

banner106

Almanya Federal Cumhuriyeti, Türkiye'nin tamamı için seyahat uyarısı yayınladı.

Almanya Türkiye'nin tamamı için seyahat uyarısı yayınladı

banner108
banner238

Almanya Dışişleri Bakanlığı 9 Kasım'dan itibaren geçerli olmak üzere Türkiye'nin tamamı için seyahat uyarısı yayınladı. Uyarıda, daha önce istisna bırakılan Antalya, İzmir, Muğla ve Aydın'ın da seyahat uyarısına dahil edidi.

Almanya Dışişleri Bakanlığı'nın Türkiye ile ilgili seyahat güncellemesinde şu ifadelere yer verildi: ''Koronavirüsün yayılması, buna bağlı seyahat kısıtlamaları ve kamusal yaşam üzerindeki etkiler nedeniyle Türkiye'ye dönük gereksiz seyahatlere karşı uyarılar yapılmaya devam ediyor. Alınan kapsamlı hijyen kurallarına sıkı sıkıya bağlı kalınamsı koşuluyla Antalya, İzmir, Muğla ve İzmir bölgeleri 8 Kasım tarihine kadar seyahat uyarısından muaf tutulmuştu. Türkiye'den dönen tüm misafirler dönüşten en az 48 saat önce PCR testi yaptırması, test sonucu pozitif çıkanların Türkiye'de karantinaya veya tıbbi tedaviye girmesi gerekiyordu. Seyahat uyarısı, 9 Kasım 2020 tarihinden itibaren Antalya, İzmir, Muğla ve. Aydın ileri için de geçerli olacaktır.''

Sancarbarlaz: Bu karar Almanya’da işleri zorlaştırdı

Konuyla ilgili olarak TurizmGüncel'e konuşan Alman Seyahat Birliği (DRV) Dış İlişkiler Komisyonu Başkan Yardımcısı Önder Sancarbarlaz, kararla birlikte Almanya'da işlerin zora girdiğini belirtti. Türkiye'ye giden bir Alman'ın ülkeye döndükten sonra 5 gün karantinada kalmak zorunda olduğunu, 5 günün sonunda da test yaptırıp 2-3 gün test sonucunu bekleyeceğini kaydeden Sancarbarlaz, ''Bu şartlarda Almanlar Türkiye'ye gitmeye tereddüt eder. Bu karar Almanya pazarında işleri zorlaştırdı. Ancak Türkiye'yi çok sevenler veya karantinada kalmaktan sakınca görmeyen yaşlılar Türkiye'ye gidebilir.'' dedi.

banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.