banner247
banner174
banner113

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde deprem...

banner106

Antalya Büyükşehir Belediyesi bugün tam anlamıyla karıştı. Büyükşehir Başkan Vekili Mehmet Hacıarifoğlu, genel sekreter ve bazı bürokratların yetkilerini aldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde deprem...

banner108
banner238
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Muhittin Böcek’i hastanede ziyaret etmesine 24 saat kala, Antalya Büyükşehir’de seçilmişler ile atanmışlar arasındaki yaşanan yetki karmaşası ayyuka çıktı. Başkan vekili, masaya yumruğunu vurarak tavrını seçilmiş meclis üyelerinden yana koydu. Genel Sekreter Av. Cansel Çevikol Tuncer ile bazı büyükşehir bürokratlarının yetkilerinin de ellerinden alındığı öğrenildi.

NASIL BAŞLADI?

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek seçimi kazanır kazanmaz Ankara kendisine genel sekreter yapması için bir isim önerdi. Ancak, Böcek daha önce Konyaaltı’nda birlikte çalıştığı Av. Cansel Çevikol Tuncer de ısrar etti. Böcek’in bu kararını Ankara siyasi bir ifadeyle bir kenara ‘Not’ etti.

İkinci ve ipleri koparan gelişme ise geçtiğimiz pazartesi günü toplanan büyükşehir meclisinde yaşandı.  Daha önce Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ile rüşvet konusunda tartışmaya giren ve ‘Rüşveti alan o ismi açıklayın’ diye kamuoyunun gündemine getirip partisiyle ters düşen Serik’in Ak Partili Belediye Başkanı Enver Apuktan, mecliste, büyükşehir genel sekreteri Çevikol ile polemik yaşadı.
İddiaya göre olay şöyle gelişti:
Ak Partili Başkan Aputkan meclise bir öneri verdi. Hastane yolu üzerindeki ANTBİRLİK’e ait bir araziye yol yapmak için kendileriyle anlaştıklarını söyleyen Aputkan, bunun için de kendi meclislerinde oy birliği ile karar aldıklarını vurguladı.
Serik Meclisi’ndeki bu kararın onanması için temmuz ayında büyükşehir meclisine gönderildiğini söyleyen Ak Partili başkan, bunun gündeme alınmadığından yakınıp yeni bir önerge verdiğini vurguladı. Ancak, genel sekreter Cansel Çevikol Tuncer, önerinin gündeme alınmamasını istedi.
Bunun nedenini soran Başkan Vekili Mehmet Hacıarifoğlu’na Tuncer,  kurumların görüşünün alınmadığı cevabını verdi. Serik’li başkan Aputkan, 20 yıldır muhtarlık dahil yerel yönetimlerinin tüm kademelerinde çalıştığını,  tüm kararlarını da oy birliği ile aldığının altını çizdi, ‘Ben kurumlardan bir yazı istenmesine dair sizden bir yazı da gelmedi. Ne zaman gönderdiniz?’ dedi. Bunun üzerine Çevikol, ‘Cuma günüydü ama tam bilemiyorum’ cevabını verdi.
Aputkan'ın damadı İYİ Partili Barış Bulut, genel sekreterin bu tavrına çok kızdı ve ‘Sayın başkan bu nasıl iş… Bir bürokrat gündeme alınmasın diyebilir mi?.. Önerge oylanır, buna meclis üyeleri karar verir. Belediyeyi seçilmişler mi, atanmışlar mı yönetiyor?’ diye çıkış yaptı.
Bu gelişmeler üzerine Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Hacıarifoğlu, başta Genel Sekreter Cansel Tuncer Çevikol ile bazı bürokratların yetkilerini aldı. (Gün Haber)

 
banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.