banner83
banner174
banner113

Antalya Büyükşehir Meclisi'nde kim hangi göreve geldi?

banner106

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi yeni dönemin ilk toplantısını yaptı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek başkanlığında gerçekleşen toplantıda Başkanlık Divanı, encümen ve komisyon üyeleri belirlendi.

Antalya Büyükşehir Meclisi'nde kim hangi göreve geldi?

banner108
banner238

Encümen ve komisyon üyeleri seçildi

Başkan Muhittin Böcek’in konuşmasının ardından Antalya Büyükşehir Belediye Meclisinde görev yapacak olan Divan Katibi, Meclis Başkan Vekilleri, encümen üyeleri ve komisyon üyeleri seçimi yapıldı. Yapılan gizli oylama sonucunda Divan Katipliği’ne CHP’den Büşra Özdemir ve Kerem Kaya Turan seçilirken, Meclis Başkan Vekilleri ise CHP’den Deniz Filiz ve İyi Parti’den Ramazan Özen oldu. 1 yıl süreyle görev yapacak encümen üyeleri ise CHP Grubundan Mesut Kocagöz, Şerafettin Özen, Büşra Özdemir, Mithat Aras, İyi Parti Grubundan ise Mehmet Büyükgebiz’den oluştu.

Mecliste ayrıca 1 yıl süreyle görev yapacak olan ve 9 kişiden oluşmasına karar verilen  komisyon üyeleri de seçildi. Buna göre komisyonlarda görev alacak isimler şu şekilde belirlendi;

Plan Bütçe Komisyonu:

Oktay Başaran (CHP), Zafer Tan (CHP), Ali Polat (CHP), Batuhan Mutlu Engin (CHP), Abdurrahman Yılmaz (Ak Parti), Serhat Demir (Ak Parti), Levent Konur (Ak Parti), Mehmet Yüksel (İyi Parti), Avni Atay (MHP)

İmar ve Bayındırlık Komisyonu: Mehmet Hacıarifoğlu (CHP), Sıdıka Gökyar Kızılca (CHP), Erkan Demirci (CHP), Enver Barış (CHP), Ali Çetin (Ak Parti), Hasan Cumhur Göncü (Ak Parti), Mehmet Ali Kiriş (Ak Parti), Barış Bulut (İyi Parti), Adem Er (MHP)

Çevre ve Sağlık Komisyonu: Şafak Otuzaltı (CHP), Osman Manis (CHP), Mehmet Yörükoğlu (CHP), Bülent Özgüven (CHP), Şevket Özkan (Ak Parti), İsmail Demir (Ak Parti), Fırat Demirci (Ak Parti), Hüseyin Balya (MHP), Mehmet Toprak (İyi Parti)

Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu: Esin Bilgiç (CHP), Metin Altunbaş (CHP), Mithat Aras (CHP), Oktay Başaran (CHP), Kemal Yıldırım (Ak Parti), Mehmet Ali Erdoğan (Ak Parti), Mehmet Güven (Ak Parti), Yusuf Ertugan (İyi Parti), Mehmet Durukan (MHP)

Ulaşım Komisyonu: Zekeriya Altun (CHP), Ahmet Can (CHP), Deniz Filiz (CHP), Ertuğrul Ünal (CHP), Muhammet Ural (Ak Parti), Dilaver Tanık (Ak Parti), İlhami Yıldıran (Ak Parti), Gürsel Aşık (İyi Parti), Ali Şahin (MHP)

Birliklerde görev alacak üyeler seçildi

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi ayrıca Akdeniz Belediyeler Birliği, Tarihi Kentler Birliği ve Sağlıklı Kentler Birliği’nde 5 yıl süreyle görev alacak üyeleri de belirledi. Akdeniz Belediyeler Birliği’nde görev alacak 11 asil üye Oktay Başaran (CHP), Enver Barış (CHP), Ali Coşkun (CHP), Zekeriya Altun (CHP), Mithat Aras (CHP), Erşan Özden (CHP), Ertuğrul Ünal (CHP), Mustafa Baskak (İyi Parti), Ramazan Özen (İyi Parti), Yusuf Emre Ertugan (İyi Parti) ve Keren Kaya Turan’dan (İyi Parti) oluştu.

Tarihi Kentler Birliği üyeleri ise CHP’den Mehmet Tufan, Esin Bilgiç, Hasan Kamburoğlu olurken, Sağlıklı Kentler Birliği üyeleri ise CHP’den Ünal Çetinkaya, Halil Arıkan ve Deniz Filiz oldu.

banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.