banner83
banner174
banner113

Antalya CHP'yi karıştıracak aday raporu. Alanya'nın da ismi geçiyor...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sunulmak için hazırlandığı ileri sürülen ‘Antalya Aday Raporu’ sahte çıktı. Antalya’ya gelen 6 kişilik heyette bulunan CHP Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, “Öyle bir rapor yok. Ortalığı karıştırmak istiyorlar’ dedi.

Antalya CHP'yi karıştıracak aday raporu. Alanya'nın da ismi geçiyor...

banner108

CHP, 6 milletvekilinden oluşan bir heyeti geçtiğimiz günlerde Antalya’ya göndermişti. Bu vekiller, belediye başkan aday adayları, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, iş dünyası, dernek, birlik ve sendika temsilcileriyle görüşerek Ankara’ya dönmüştü. Bugün bu 6 vekil tarafından hazırlandığı iddia edilen bir rapor ortalıkta dolaşmaya başladı.

Gün Haber, bu raporun doğru olup olmadığını Antalya’ya gelen heyette bulunan CHP Milletvekili Ali Haydar Hakverdi’ye sordu. Hakverdi, “Öyle bir rapor kesinlikle yok. Biz zaten Ankara’ya döndükten sonra genel başkanımıza rapor şeklinde değil sözlü olarak bilgi verdik. Birileri ortalığı karıştırmak istiyor” dedi.

SAHTE OLDUĞU SÖYLENEN O RAPORDA NELER YAZIYOR?

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

YEREL YÖNETİM POLİTİKALARINDAN SORUMLU

GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI’NA

                                               ANKARA

22/11/2018 tarih, 2018/1271 sayılı görevlendirme yazınız ile, Parti Meclisi Üyesi Ankara Milletvekili Ali Haydar HAKVERDİ, Kocaeli Milletvekili Tahsin TARHAN, Tekirdağ Milletvekili Candan YÜCEER, Edirne Milletvekili Okan GAYTANCIOĞLU, Denizli Milletvekili Kazım ARSLAN ve Adana Milletvekili Burhanettin BULUT heyet olarak ANTALYA ilimizde aday belirleme çalışması için görevlendirildik.

26, 27 ve 28 Ekim 2018 tarihlerinde verilen görev çerçevesinde hareket ederek Antalya ilimizde temaslarda bulunduk.

26 Ekim 2018 Pazartesi günü sabah saat 10:00’da il binamızda il başkan ve il yönetimi ve ardından ilçe başkanları ile birlikte yaptığımız toplantı ile bölge çalışmasına başladık. Bu görüşmelerde il ve ilçe örgütlerimizin büyükşehir ve ilçelerine dair görüş ve önerilerini aldık.

İl binamızda örgüt yöneticilerimizin görüşleri alındıktan sonra başvuru yapan ve başvuru yapmayıp aday olmayı düşünen bütün adaylarla ayrı ayrı mülakatlar yaparak tarafımıza verilen görev çerçevesinde değerlendirmelerde bulunduk.

Ataması yapılan belediye başkanları dışında kalan mevcut belediye başkanları ile de görevimiz çerçevesinde görüşmeler yaptık.

27 Ekim 2018 Salı günü il ve ilçe örgütlerimizden bağımsız olarak, sadece heyet üyelerinin katıldığı aşağıda liste ile belirtilen görüşmelerimizi gerçekleştirdik.

 1. Eczacılar Odası Antalya Şube
 2. Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şube
 3. Veterinerler Odası Antalya Şube
 4. Mali Müşavirler Odası Antalya Şube
 5. İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şube
 6. Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şube
 7. Tabip Odası Antalya Şube
 8. Antalya Barosu
 9. Jeoloji Mühendisleri Odası Antalya Şube
 10. Esnaf ve Sanatkarlar Odası
 11. Akdeniz Turizm Otelciler Birliği
 12. Türkiye Otelciler Federasyonu
 13. Ticaret ve Sanayi Odası
 14. Ziraat Odası
 15. Antalya İş Adamları Derneği
 16. Antalya Genç İşadamları Derneği
 17. Antalya Sanayi ve İş Adamları Derneği
 18. Antalya Ticaret Borsası
 19. Türkiye Muhtarlar Federasyonu
 20. Antalya Muhtarlar Derneği
 21. KESK
 22. DİSK
 23. Birleşik Kamu İş
 24. Atatürkçü Düşünce Derneği
 25. Genel İş Antalya Şube
 26. Emekli Sen Antalya Şube
 27. Devrimci Turizm İşçileri Sendikası
 28. Sosyal İş Antalya Şube
 29. Eğitim Sen Antalya Şube
 30. Kültür Sanat Sen Bölge Şube
 31. Yapı Yol Sen Antalya Şube
 32. Tüm Bel Sen Antalya Şube
 33. Enerji Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası Antalya Şube
 34. Sağlık Emekçileri Sendikası
 35. Konyalılar Derneği
 36. Adıyamanlılar Derneği
 37. Şanlıurfalılar Derneği
 38. Diyarbakırlılar Derneği
 39. Hakkarililer Derneği
 40. Vanlılar Derneği
 41. Ağrılılar Derneği
 42. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği
 43. Zeytinköy Anadolu Aleviliğini Yaşatma Derneği
 44. Amasya Merzifon Kültür Derneği
 45. Alevi Kültür Derneği
 46. Çorumlular Derneği
 47. Vartolular Derneği
 48. Antalya Tahtacılar Derneği
 49. Tunceli Dayanışma ve Kültür Vakfı Antalya Şube
 50. Erzincan Fırat Boyu Derneği
 51. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Antalya Şube
 52. Kumluca Ticaret Odası
 53. Kumluca Toptancılar Hali
 54. Kumluca Esnaf ve Sanaatkarlar Odası
 55. Kumluca Yeni Sanayi Sitesi
 56. Finike Esnaf ve Sanaatkarlar Odası
 57. Gazipaşa Esnaf ve Sanatkarlar Odası
 58. Gazipaşa Şoförler Odası
 59. Gazipaşa Atatürkçü Düşünce Derneği
 60. Alanya Kent Konseyi
 61. Alanya Gazeteciler Cemiyeti

27 Ekim 2018 Salı günü yapılan görüşmeler sonrasında mevcut Antalya milletvekillerimiz Çetin Osman BUDAK ve Aydın ÖZER ile telefon aracılığı ile, Cavit ARI ve Rafet ZEYBEK ile de yüz yüze, ataması gerçekleştirilen Manavgat Belediye Başkanı Şükrü SÖZEN ile de telefon aracılığı ile görüşmeler gerçekleştirilmiştir.

Özel araştırma yapılmasına ihtiyaç duyulan bölgelere heyet üyeleri bizzat giderek seçmen kitlesi ile görüşmeler yaparak sonuç ve kanaat edinmeye çalışmıştır.

            Antalya ilimizde son seçimlerde belirgin oy alan diğer siyasi partilerin il başkanları ile de özel görüşmeler yapılarak görüş alışverişinde bulunulmuştur.

           SONUÇ VE KANAAT  :

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI ;

Çetin Osman BUDAK, Ümit UYSAL ve Muhittin BÖCEK isimleri Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için öne çıkmaktadır. Bu isimler İl ve İlçe Başkanlıklarına, Kadın ve Gençlik Kolu Başkanlıklarına, mülakat yapılan bütün ilçe adaylarına, ziyaret edilen kurumların tamamına ve alana çıkılan bölgedeki seçmenlere sorularak aşağıdaki kanaate hasıl olunmuştur.

 Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı hangi isim olursa olsun, mutlaka öncelikli yapılması gereken parti içi barışın sağlanarak, il ve ilçe örgütleri ve bütün adayların birlikte ve koordineli çalışması sağlanmalıdır.

1- Çetin Osman BUDAK, Genel Başkan Yardımcılığı görevi yapan il milletvekilimiz “abi formülü” olarak barışı sağlayabilir iddiası önerilmiş, alanda tanınırlığı diğer iki adaya nazaran daha geri plandadır.

2- Muhittin BÖCEK, Uzun süredir Konyaaltı İlçemizde belediye başkanlığı yapmış, başarılı ve tanınırlığı en yüksek isimdir. Şehrin batısından ve kırsal bölgeden daha çok oy alacağı iddiası öne çıkmıştır. Mevcut İl Başkanlığı ve yönetimi ile ve İlçe Başkanı dışındaki ilçe yöneticileri ve partililerin çoğu ile bağı zayıf olması genel anlamda eleştiri konusu olarak heyetimize yoğun şekilde dile getirilmiştir. Büyükşehir adaylığı söz konusu olması halinde mutlaka örgütlerin gönlü alınması ve birliğin sağlanması gerektiği gözlemlenmiştir.

3- Ümit UYSAL, Bir dönem Muratpaşa Belediye Başkanı olarak görev yapmış, çok başarılı ve tanınırlığı olan, parti örgütlerinde öne çıkan isimdir. Antalya merkezin ve doğum yeri itibariyle ilin doğu ilçelerinin oyunu daha fazla alacağı iddiası öne çıkmaktadır. Büyükşehir adayı olması durumunda mutlaka diğer ilçe belediye başkanlarının da desteği alınmalıdır.

AKP, rantın yoğun olduğu Antalya iline iktidarın gücünü de kullanarak yoğun bir ekonomik güç ile seçim sürecinde saldıracaktır. Bu nedenle seçim sürecinde ekonomik olarak da seçim çalışmaları diğer illere nazaran desteklenmelidir.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanabilmenin önemli ayaklarından biri de diğer siyasal partilerle yapılacak aday destekleme görüşmelerinin sağlıklı yürütülmesidir. Bu nedenle İyi Parti ile yapılacak görüşmeler önem arz etmektedir. Oy oranı yüksek olan diğer partilerle de belediye meclis üyeliği üzerinden anlaşılarak desteklerinin alınması sağlanılabilir.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı adaylarımızın üçüne de heyet olarak inancımız tamdır. Her üç adayın şehrin yapısı nedeni ile öne çıkan özellikleri birbirinden farklıdır. Büyükşehri kazanmamızın ön koşulu barışın ve birliğin sağlanmasıdır.

ANTALYA İLÇELERİ

 1. MURATPAŞA

Mevcut Belediye Başkanı Ümit UYSAL, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmaması halinde Muratpaşa İlçesi Belediye Başkanı Adayı olarak gösterilmelidir.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit UYSAL’ın büyükşehir adayı olarak gösterilmesi halinde;

 1. İl Başkanı Ahmet KUMBUL, bu ilçeye belediye başkanı adayı olmak istediği talebini heyetimize iletmiştir.
 2. Öne çıkan isimler Ömer MELLİ ve Murat BULAT
 3. KONYAALTI

Mevcut Belediye Başkanı Muhittin BÖCEK, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmaması halinde Konyaaltı İlçesi Belediye Başkanı Adayı olarak gösterilmelidir.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin BÖCEK’in büyükşehir adayı olarak gösterilmesi halinde Semih ESEN ismi tek öne çıkan isimdir.

 1. DÖŞEMEALTI       Turgay GENÇ (Mevcut Başkan)
 2. İBRADI                  Serkan KÜÇÜKKURU (Mevcut Başkan)
 3. KEPEZ                   Garip ERDOĞAN (Diğer adaylar Önder KURNAZ ve Devrim      İŞBİLEN belediye meclis üyeliğinde  değerlendirilmesi olumlu olur)
 4. AKSU                    İsa YILDIRIM(İyi Parti de bu ismin kendilerinden adaylığını istiyor)
 5. FİNİKE                   Mustafa GEYİKÇİ
 6. KAŞ                       Yusuf Ulaş AKÇAY
 7. AKSEKİ                 Erdoğan ERDOĞAN
 8. KUMLUCA            Mustafa KÖLEOĞLU (İsa GÜZEL Kumlucalı olan vekilin önerisi)(İyi Parti son aşama beklenebilir)
 9. KORKUTELİ          Süleyman MEMOĞLU
 10. ALANYA                 İttifak Beklenmeli
 11. SERİK                    İttifak Beklenmeli
 12. GÜNDOĞMUŞ       İttifak Beklenmeli
 13. DEMRE                  İttifak Beklenmeli
 14. ELMALI                  İttifak Beklenmeli
 15. GAZİPAŞA              Eğilim Yoklaması
 16. MANAVGAT           Belirlendi
 17. KEMER                  Belirlendi

22/11/2018 tarih, 2018/1271 sayılı görevlendirme yazınız ile, Parti Meclisi Üyesi Ankara Milletvekili Ali Haydar HAKVERDİ, Kocaeli Milletvekili Tahsin TARHAN, Tekirdağ Milletvekili Candan YÜCEER, Edirne Milletvekili Okan GAYTANCIOĞLU, Denizli Milletvekili Kazım ARSLAN ve Adana Milletvekili Burhanettin BULUT heyet olarak ANTALYA ilimizde temaslarda bulunduk. Altı sayfa inceleme raporumuzu iki nüsha olarak Sayın Genel Başkan Yardımcılığınızın bilgi ve takdirlerine oy birliği ve ortak kanaat ile arz ederiz.  

Saygılarımızla.  3 Aralık 2018

Ali Haydar HAKVERDİ                   Tahsin TARHAN                      Candan YÜCEER

P.M. Üyesi Ankara Mv.                      Kocaeli Mv.                                 Tekirdağ Mv.

Kazım ARSLAN                                 Okan GAYTANCIOĞLU              Burhanettin BULUT

Denizli Mv.                                         Edirne Mv.                                 Adana Mv.

banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.