banner83
banner174
banner113

Antalya milletvekilinin kızı, babası için...!

Türk siyasetinin önemli isimlerinden, CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal bugün Kaz Dağları’ndaydı ve iddiaya göre babasının hastaneden çıktıktan sonra kalacağı tesislere bakmaya gitti.

Antalya milletvekilinin kızı, babası için...!

banner108

GÜN HABER (Özel)

Facebook’ta bir hesapta paylaşılan bu fotoğraflar üzerine Gün Haber muhabiri Aslı Baykal’ı aradı ve Kaz Dağları’na bulunmasının nedenini sordu. Aslı Baykal, “Tesisin sahibi Yakup Hoca’yı (Prof. Dr. Yakup Alıcıgüzel) ziyaret etmek için buradayız” dedi.
Gün Haber muhabirinin, ‘Deniz bey, Ankara’daki hastaneden çıktıktan sonra Kaz Dağları’nda dinlenecek diye bir duyum aldık. Siz de babanıza yer bakmak için oraya gitmişsiniz. Doğru mu?” sorusuna, “Nereden duydunuz?.. Yok öyle bir şey… Yakup hoca eski dostumuz… Yer bakmıyoruz…”  cevabını verdi.

16 Ekim 2017 tarihinde beyine giden damarlardan birinin tıkanması sonucu hastaneye kaldırılan Deniz Baykal, yoğun bakımda 51 gün süren tedavisinin ardından fizik tedavisi için Almanya'ya gitmişti. Baykal, 20 Mart'ta Türkiye'ye geri dönmüştü. Ankara‘da bir hastanede tedavisine devam edilen Baykal’ı, kızı Aslı Baykal hiç yalnız bırakmamıştı.

Gün Haber, Deniz Baykal’ın yakın bir zamanda hastaneden çıkacağını ve bir süre oksijeni bol bir bölgede dinleneceği duyumunu almıştı. Aslı Baykal her ne kadar, ‘Yer bakmıyoruz’ dese de Gün Haber’e ulaşan bilgiler, kendisinin Kaz Dağları’na bu amaçla gittiği yönünde…

Kaz Dağı ya da İda Dağı, Edremit Körfezi'nin kuzeyinde Çanakkale ve Balıkesir illeri arasında yer alan bir dağ… Yüksekliği 1.774 metre olan Kaz Dağları oksijen deposu olarak biliniyor.

 

ASLI BAYKAL FARMİDAYA BİOTEL’DE KALDI

Aslı Baykal’ın kaldığı Farmidaya Biotel, Kaz Dağları’nın en yeni tesislerinden biri… Prof. Dr. Yakup Alıcıgüzel, Akdeniz Üniversitesi’nden emekli olduktan sonra turizm sektörüne adım attı ve bu tesisi inşaa etti. Çanakkale Ayvacık’ta Nusratlı Köyü Küpyanı Mevki’nde yer alan tesis deniz görüyor, çevresi de Kaz Dağları’na özgü ağaç ve bitkiyle kaplı.

banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.