banner247
banner174
banner113

Bakanlık, Aylık Kirası 37 Bin Lira Olan Eğlence Konsol Sistemli Makam Aracı Kiraladı

banner106

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 20 aylığına biri makam olmak üzere iki araç kiraladı. Araçlar için toplam 1 milyon 40 bin TL ödendi. Aylık kirası 37 bin lira olan Mercedes marka makam aracının eğlence konsol sistemi de bulunuyor.

Bakanlık, Aylık Kirası 37 Bin Lira Olan Eğlence Konsol Sistemli Makam Aracı Kiraladı

banner108
banner238

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin bir süre önce kamu kurumlarındaki israf ile ilgili soru önergesi vererek, "Bir bakanlıkta aylık 37 bin TL'ye makam aracı kiralandı" demiş ancak bakanlık ismi vermemişti. Söz konusu bakanlığın Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olduğu iddia edildi.

TOPLAM 1 MİLYON 40 BİN TL ÖDENDİ

Sözcü'nün haberine göre, Tekin'in gündeme getirdiği aylık 37 bin liraya kiralanan aracın Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına ait olduğu ortaya çıktı. Bakanlık, 23 Temmuz'da ihaleye çıkarak biri makam olmak üzere iki araç kiraladı. Makam aracının aylık kirası 37 bin TL oldu. Bakanlık 5 ay sonra yeniden ihale yaptı ve bu kez iki araç için 20 aylık sözleşme imzaladı. Araç kirasına da toplam 1 milyon 40 bin TL ödendi.

ARAÇ SON DERECE LÜKS

İhale sonucu kiralanan Mercedes marka makam aracının özellikleri de, "2017 model, 3980 cc. Otomatik vites, dijital saat, döşeme rengi emniyet kemeri, elektrikli ayarlanan direksiyon kolonu, far sensörü, ısıtmalı arka cam, makyaj aynası ve makyaj aynalı güneşlik, okuma lambaları, perde hava yastıkları, tavanda gözlük muhafazası, yol bilgisayarı, sigara donanımı, buzdolabı, bardak tutucu, Mercedes Benz acil durum çağrı sistemi ve connect modülü, panoramik Sunroof, arka koltuğa masa, bagaj vale kilidi, koltuk plus ısıtma, çocuk koltuğu bağlantısı, 360 derecelik kamera, arka koltuk konsol eğlence sistemi, ön koltuk hafıza paketi, priz ve kadife paspas" olarak sıralandı.

banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.