banner247
banner174
banner113

Başkan Yücel: Akraba ve Ev ziyareti yapmayalım!

banner106

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, meclis toplantısında konuştu

Başkan Yücel: Akraba ve Ev ziyareti yapmayalım!

banner108
banner238
Başkan Yücel "Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kış aylarının gelmesi ile birlikte salgının yayılımı hızlanmış; vaka ve ölüm sayıları maalesef katlanarak artmıştır. Alanyamızda da ciddiye almamız gereken bir noktaya gelmiş bulunmaktayız. Şehrimizde  salgının hızını yavaşlatmak için hep birlikte mücadele etmeli, sağlık çalışanlarına destek vermeliyiz. Kendimizi ve sevdiklerimizi korumak için lütfen devletimizin, bilim kurulu ve sağlık bakanlığımızın açıkladığı yasaklara uyalım. Kapalı ve kalabalık ortamlara girmeyelim, kesinlikle eş dost akraba ziyaretleri yapmayalım. Hijyen, maske ve mesafe kurallarına özen gösterelim. 

Corana dolayısıyla kaybettiğimiz, bu çatı altında birlikte mesai yaptığımız Meclis Üyemiz, değerli büyüğüm Mustafa Aras’a ve kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, aileleri ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Şu an hastanede ve evlerinde tedavi gören tüm hastalarımıza da acil şifalar diliyorum. 

Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Böcek’in sağlığına kavuşmuş olması bizleri çok mutlu etti. En kısa sürede görevinin başına dönmesi temennisiyle Başkanımıza tekrar geçmiş olsun.
3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ 
Alanya Belediyesi olarak engelli kardeşlerimizin kentimizde hiçbir engelle karşılaşmadan huzurla mutlulukla yaşayabilmesi bizim en büyük gayemizdir. 
Bu hedefle yeni hizmet ve projeleri hayata geçiriyoruz. “Engelsiz Kent Alanya” sloganıyla, Engelsiz Kent Yönetmeliğimiz kapsamında yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde Alanya, Dünya Engelliler Vakfı tarafından “Erişilebilir Şehir” ilan edilmiştir. 
Alanya Belediyesi Aile, Kadın Destek ve Engelli Koordinasyon Merkezi’miz, engelli birey ve ailelerine destek vermeye, onların hayat mücadelelerinde yanında olmaya, günlük yaşamlarında karşılaştıkları engelleri kaldırmak için çalışmaya var gücüyle devam edecektir. 
AİLE KADIN DESTEK MERKEZİ
Merkezimiz artık sadece engelli bireylere değil, kadınlarımıza yönelik de hizmet vermeye başlamıştır. Bildiğiniz gibi, geçtiğimiz hafta, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde, pandemiden dolayı kısıtlı bir törenle Alanya Belediyesi Aile ve Kadın Destek Merkezi’mizin açılışını gerçekleştirdik. Aile ve Kadın Destek Merkezimizde, ücretsiz vereceğimiz psikolojik danışmanlık, aile danışmanlığı, hukuksal danışmanlık, evlilik okulu, diyetisyen hizmeti, eğitim seminerleri, hobi ve el becerileri kazandırmaya yönelik atölye çalışmaları ile her daim kadınlarımızın yanında olacağız. Kadına yönelik şiddetin önlenmesi, toplumun temeli olan ailenin korunması adına çok önem verdiğimiz merkezimizin kapısı ihtiyaç duyan tüm kadınlarımıza sonuna kadar açıktır. Kentimizde çok büyük bir ihtiyacı karşılayacak olan Aile ve Kadın Destek Merkezimizin Alanyamıza ve tüm kadınlarımıza hayırlı olmasını dilerim.
5 ARALIK KADIN HAKLARI GÜNÜ
5 Aralık Kadın Hakları Günü dolayısıyla Kadınlarımıza Seçme ve Seçilme Hakkı Verilişinin 86. Yılını kutluyorum. Türk kadınının sosyal yaşamda ve siyasette daha çok var olmasını destekliyorum. Kadınlara yönelik ayrımcılığın ve şiddetin ortadan kalktığı, kadın ve erkeğin eşit haklara sahip olduğu, kadının toplumdaki yerinin güçlendiği bir dünya diliyorum.
10 ARALIK İNSAN HAKLARI GÜNÜ
10 Aralık Dünya İnsan Hakları gününü kutluyorum. Bu anlamlı günde dünya üzerinde yaşanan tüm ayrımcılığın ve insan hakkı ihlallerinin son bulmasını temenni ediyor;  tüm insanlığa barış, sağlık, özgürlük, huzur, adalet ve eşitlik temelinde mutlu bir gelecek diliyorum. 
TUTUM, YATIRIM VE TÜRK MALLARI HAFTASI
Covid- 19 Pandemisi ve salgının neden olduğu sosyal ve ekonomik sıkıntılar bize yerli üretimin, ülke olarak kendi kendimize yetebilmenin ne kadar çok önemli olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur.
Türkiye artık, savunma, ağır sanayi, teknoloji ve tarım gibi birçok alandaki mal ve ürün ihtiyaçlarını, kendi yetişmiş insani gücü ve yerel kaynakları ile üretebilmektedir. 
Tüketen değil üreten, çok çalışan, kendi ürünlerini ve değerlerini var eden ve koruyan bir toplum bilincini her daim sürdürmemiz temennisi ile Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftasını kutluyorum. 
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEBRİK
Alanya Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Sayın Yusuf Yılmaz’ı tebrik eder; yeni görevinde başarılar dilerim. 
SPOR BAŞARILARI
Şehrimizin gururu olan Alanyaspor, Kestelspor ve Belediyespor başarıları ile her daim göğsümüzü kabartmayı sürdürüyor.  Alanya’ya güzel sonuçlar yaşatan 3 takımımızın yönetimini ve oyuncularını tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.
YENİ YIL KUTLAMASI
2020 yılının son günlerini yaşarken, yeni bir yıla girecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. 2020 yılı hem ülkemiz hem de dünya genelinde çok zor geçen bir yıldı. Yeni yılda tüm dünya insanlarının mücadele ettiği salgın ve ekonomik sıkıntıların son bulmasını diliyorum.
2021 yılının şehrimizde, ülkemizde ve dünyada sağlık başta olmak üzere, sevgi, barış, kardeşlik ve yardımseverlik duygularının arttığı, huzur ve güven içinde yaşandığımız güzel bir yıl olmasını temenni ediyorum. 
2021 yılında da yeni projeler ve yeni hedeflerle, birlik ve beraberlik içinde; vatandaşlarımıza daha iyi hizmet için durmadan çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz.
Alanya halkının, şehrimizde yaşayan yerleşik yabancı vatandaşlarımızın ve siz değerli meclis üyelerinin yeni yılını en içten dileklerimle kutlar; sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir yıl geçirmenizi dilerim. 


 
banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.