banner83
banner174
banner113

Başkan Yücel: Çanakkale ruhuyla ülkemizi daha ileriye taşıyacağız

Başkan Yücel: Çanakkale ruhuyla ülkemizi daha ileriye taşıyacağız

banner108
banner238

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. 
ŞEHİDİMİZ FATİH UYSAL'IN
Başkan Yücel; “Şehidimiz Fatih Uysal’ın acısıyla yüreğimiz yanmaya devam ederken, başta büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.Milletimizin içindeki Çanakkale Ruhuyla ve vatan aşkıyla ZeytindalıHarekâtını yürüten Ordumuza da muvaffakiyetler diliyorum.” dedi.
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 18 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi törenleri öncesinde yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Türk milletinin bütün zaferlerinde olduğu gibi Çanakkale Zaferi’nin de temelinde güçlü bir vatan ve millet sevgisi yatıyordu. Bu zafer, Türk milletinin adını tarihe altın harflerle yazdırdığı bir destandır. Bu destanda onca olumsuzluklara rağmen inancını ve vatan sevgisini kaybetmeyen Türk askeri, dünyaya parmak ısırtan bir zafere imza atmıştır. Unutulmamalıdır ki bizler,Çanakkale Zaferi’ndeki üstün mücadelenin sahibi atalarımızın evlatlarıyız. 
ÜLKEMİZİ DAHA İLERİYE TAŞIYACAĞIZ
Geçmişimizin sahip olduğumuz değerleriyle, ülkemizi daha ileriye taşıyacağız. Bu vesile ile başta büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nda, Çanakkale’de, Afrin Operasyonu’nda ve sınırlarımız içerisinde güvenliğimizi sağlamak için canlarını bu vatan için hiç düşünmeden feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizisaygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad, mekanları Cennet olsun.” 
 
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.