banner245
banner174
banner113

Başkan Yücel'den davet var!

banner106

Alanya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Kültür Merkezi’nde özel bir sergi düzenliyor. 

Başkan Yücel'den davet var!

banner108
banner238
8 Mart Cuma günü saat 11.30’da Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel tarafından açılışı gerçekleştirilecek “Alanya Belediyesi Dünya Kadınlar Günü Sergisi”nde, bir birinden değerli el emeği göz nuru eserler görücüye çıkacak.
“SANATIN FARKLI DALLARINDA KADIN DOKUNUŞLARI”
“Sanatın Farklı Dallarında Kadın Dokunuşları” ana fikrinden yola çıkılarak organize edilen bu sergide; ebru sanatından cam sanatına, katı’ sanatından ipek- kozası ve el işi ürünlere kadar pek çok eser sergilenecek.
BAŞKAN YÜCEL, VATANDAŞLARI SERGİYE DAVET ETTİ
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlenecek etkinliklere vatandaşları davet etti. 
Başkan Yücel, “Türk kadınlarının yanı sıra dünyanın farklı ülkelerinden gelip ilçemizde bizimle yaşayan kadınlarımızın eserleri de bu sergide yeralacak. Kadınlar Günü’nün bahar ayının ilk günlerine gelmesi sebebiyle de tema olarak “Çiçek” fikri benimsendi. Bu temadan hareketle farklı sanat dallarında ortaya konan eserler, 8-10 Mart tarihleri arasında Kültür Merkezi’nde ziyaretçilerin beğenisine sunulacaktır” dedi.
ALANYALI HANIMLARDAN ZEYBEK
Ayrıca serginin açılış seremosinde Alanyalı hanımlar zeybek oynarken Litvanyalı Hanımlar ise müzik gösterisi yapacak. 
8 Mart Cuma günü saat 11.30’da açılacak sergi 11 Mart Pazartesi gününe kadar ücretsiz ziyaret edilebilecek.

 
banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.