banner247
banner174
banner113

Bir vekil, ilk kez Antalya valisi için böyle ağır bir açıklama yaptı

banner106

Antalya’nın Elmalı İlçesi’nde dün yapılan güreşlere katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan protokol krizine neden oldu. İlk kez bir milletvekili, Antalya Valisi Münir Karaloğlu hakkında bu kadar ağır bir açıklama yaptı ve kınadı.

Bir vekil, ilk kez Antalya valisi için böyle ağır bir açıklama yaptı

banner108
banner238

Bilal Erdoğan, Elmalı’daki törenlere katılmış ve Vali Karaloğlu’nun sağına oturtulmuştu. Erdoğan’ın, Vali Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve TBMM eski Başkanı ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener dururken, kazanan güreşçiye altın kemeri takması krize neden oldu.

VALİ KARALOĞLU’NU KINADI

IYI Parti Genel Başkan Yardımcısı Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal “Türkiye cumhuriyeti, demokratik bir devlet mi, yoksa nepotik bir devlet mi?” diye sordu.

Çokal’ın açıklaması şöyle:

“Hakimiyet milletindir düsturuyla parlamento yönetmiş Meral Akşener’in karşısında ‘Hakimiyet sadece başkanındır’ diyerek protokol çamı deviren bir valiyle karşı karşıyayız. Valinin devlet başkanı karşısında protokol usulü uygulaması esastır. Ancak devlet başkanının olmadığı yerde devlet görevi yapmış hali hazırda görevli bulunan onca insan varken, Bilal Erdoğan’a taktırılan altın kemer, sadece devlet başkanı oğlu olmakla mı alakalıdır? Bilal beyin bilmediğimiz başka bir protokol sıfatı var mıdır? Demokratik devletlerin valisi halkın seçtiği insanlarla protokol uygularken monarşik devletlerin valisi kendisini sadece hanedan üyelerine karşı sorumlu hisseder. Antalya valisi demokratik bir devletin mi valisi yoksa nepotik-monarşik bir saltanatın mı mabeyncisidir? Sayın Meral Akşener ve bizler, şehrin üst protokolü olan valinin altın kemeri takmasını anlayabiliyoruz ancak Cumhurbaşkanının oğlu olma sıfatının valilik sıfatının önüne geçirildiği bir sistem demokratik devlet anlayışının çözüldüğü bir mantığa delalet eder ki, demokratik Türkiye Cumhuriyeti Devletine bağlı olan bizlerin bunu kabul etmesi mümkün değildir. Bu çerçevede protokol kurallarını nepotik bir bağlılığa dönüştürerek devlet adabını sekteye uğratan Sayın Valiyi kınıyor, bir ailenin değil devletin valisi olmaya davet ediyoruz.”

banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.